banner

Yaz Gençlik Kampları'na 140 bin başvuru yapıldı
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği Yaz Gençlik Kampları'na bu yıl Türkiye'nin dört bir yanından 140 bin başvuru yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bakanlığın düzenlediği 2014 Yaz Gençlik Kampları'na gençlerin ilgisinin çok üst düzeyde olduğunu belirterek, gençler ve çocuklar için her türlü imkanı sonuna kadar kullandıklarını bildirdi.

Bakan Kılıç, yaptığı açıklamada, bakanlık tarafından düzenlenen 2014 Yaz Gençlik Kampları'nın büyük bir heyecanla başladığını belirterek, kampların ilk döneme bin 185 gençle "yaza merhaba" dediğini ifade etti.

Her yaz döneminde Türkiye'nin tarihi ve turistik yerlerinde gençlerin çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunmasını sağlamak amacıyla bu tür bir organizasyona imza attıklarını aktaran Akif Çağatay Kılıç, şunları kaydetti:

"Yaz kampları projemizi, ülkemizin dört bir yanında tarihi ve turistik güzellikleriyle öne çıkan yerleri hem gençlerimize tanıtmak hem de onlara 5 yıldızlı konforda tek bir kuruş dahi harcatmadan güzel bir tatil imkanı verebilmek adına hayata geçirdik. Türkiye'nin dört bir yanından 140 bine yakın genç kardeşimiz, bu kamplara katılmak için başvuruda bulundu. Mümkün olan en çok sayıda kardeşimize bu imkanı sağlayacağız. Kampların ilk dönemi bu ayın son haftasını kapsıyor. İlk etapta bin 185 gencimizle başlayan projenin gelecek günlerde farklı kategorileri ve etapları olacak. Daha müreffeh bir Türkiye'nin daha sağlıklı, mutlu ve sosyal bir gençlikten geçtiği düşüncesiyle genç kardeşlerimiz ve çocuklarımız için her türlü imkanımızı sonuna kadar kullanıyoruz. İnanıyorum ki bu kamplarda çocuklarımız birbirleriyle kaynaşarak bir olacak, birlikte olacaklar. Türkiye'nin geleceğini bir ve beraber olarak inşa edecekler."

2014 Gençlik Kampları

Türkiye'nin dört bir yanından gelen gençlerin buluştuğu yaz gençlik kamplarında 12-15 yaş çocuklar deniz, 16-22 yaş arasındaki gençler ise doğa kamplarına katılıyor.

İlk dönemi geçtiğimiz günlerde başlayan kamplar 10 ayrı dönem şeklinde 13 Eylül'e kadar devam edecek. Her bir dönemi 7 gün süren kamplarda gençler binicilik, rafting, futbol gibi sportif etkinliklerin yanı sıra gezi ve eğitici seminerlerle kültürel faaliyetlerden yararlanma imkanı da bulacak.

Kamplara katılan gençlerin ulaşım, konaklama ve yemek ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca karşılanıyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.