banner

2013 ALES sınava giriş belgesi
2013 ALES İlkbahar Dönemi Sınava Giriş Belgeleri ve sınav yerleri ÖSYM’nin sitesinde sınav tarihinden 10 gün önce erişime açılacak. 

2013 ALES sınava giriş belgeleri az önce erişime açıldı sınav yerinizi öğrenmek için Tıklayın

12 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) İlkbahar Dönemi sınava giriş belgeleri ve sınav yerleri sınav tarihinden 10 gün önce ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden erişime açılacak.

ALES sınava giriş belgesi için Tıklayın

ÖSYM’den yapılan açıklamada, 2013 ALES sınavı için adayların adreslerine herhangi bir belge gönderilmeyecek, adaylar, sınav yerleri ve sınav bilgisinin olduğu belgeleri ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden edinecek.

ÖSYM’den yapılan açıklama şöyle;

2013-ALES İLKBAHAR DÖNEMİ SINAVA GİRİŞ BELGESİ: Bu belgeyi adaylar, T.C.Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden, sınav tarihinin 10 gün öncesinden başlamak üzere edinebileceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır. Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır. Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacıyla sınav gününden önce gidip görmesi sınav günü kendisine kolaylık sağlayacaktır.

 

 

 

 

Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecektir. Bu belgelerini kaybeden adaylar tekrar İnternet’ten edinebileceklerdir. Adaylar İnternet’ten edinecekleri bu belgelerin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesinin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunan adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

  

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.