banner

O rektör de gözaltına alındı
Darbe girişimi sonrası başlatılan operasyonlar kapsamında Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Mehmet Pakdemirli gözaltına alındı.

mehmet_pakdemirliManisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Pakdemirli, önceki gün Celal Bayar Üniversitesi'nden kovulmuştu.  Pakdemirli, 2010 yılında dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı protesto etmek isten öğrencilere karşı takındığı sert tavrı ile gündeme gelmişti. Pakdemirli, 2010 yılında kendisine "Biz görevi Atatürk'ten aldık. Atamızın izindeyiz" diyen öğrenciyi tehdit etmiş ve 2012'de okuldan atma tehdidini gerçekleştirmişti. Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Prof. Dr. Pakdemirli’nin yanı sıra daha önce CBÜ’deki görevlerinden uzaklaştırılan 19 öğretim üyesinin de gözaltında bulunduğu belirtildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.