banner

Akıllı saatlere sınav yasağı
İngiltere'de bir üniversite, öğrencilerin akıllı saat ve benzeri cihazlarla sınavlara girmelerine yasak getirdi

Akıllanan cihazların en son örneklerinden biri olan saatler, artık bir çok işlevi yerine getirebilen ürünler. Telefon görüşmesi yapmaktan sesli mesaj göndermeye kadar birçok özelliği bulunan bu akıllı saatlere İngiltere’de yasak geldi.

London City University'de alınan karara göre sınavlarda akıllı saat kullanımı yasaklandı. Yasağa gerekçe olarak bazıları internete de bağlanabilen bu cihazlarla kopya çekilebilme ihtimali.

Okuldan yapılan açıklamada akıllı saatleri normal saatlerden ayırmanın güçlüğüne dikkat çekildi. 2014 yılında yaşanan 2 olaya dikkat çekilen açıklamada Apple Watch ya da benzeri her türlü akıllı saatle sınava girmenin yasaklandığı ifade edildi.

Benzer bir yasak akıllı telefon, tablet ve her türlü taşınabilir elektronik cihaz için de alındı. Yani öğrenciler sınavlara girerken akıllı saatlerin dışında tablet ve benzeri mobil cihazları da yanlarında getiremeyecek.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.