banner

2013 PMYO Sınavı Başvuru Tarihleri
2013 Polis Akademisi Polis Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı Sınavı (PMYO) başvuru tarihleri ÖSYM’nin yayımladığı sınav takvimine göre, 17 Mayıs 2013 tarihinde başlayacak.

30 Haziran 2013 tarihinde yapılacak Polis Akademisi Polis Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı Sınavı (PMYO) için başvurular 17-27 Mayıs 2013 tarihlerinde alınmaya başlanacak.

2013 PMYO Başvuru Kılavuzu, ÖSYM’nin  www.osym.gov.tr internet adresinde belirtilen tarihlerde yayımlanacak.

2013 PMYO başvuru şartları

-T.C. vatandaşı olmak,

- Lise ve dengi okul mezunu olmak veya Lise 4.sınıfta okuyor olmak,

- Herhangi bir eğitim-öğretim kurumundan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak,

- ÖSYM tarafından 2013 yılı içinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı puan türlerinin herhangi birinden (YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 ) en az kılavuzda belirtilen puanı almış olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru Kılavuzu yayımlandığında Eğitimtercihi’nden erişime açılacaktır

ÖSYM 2013 Sınav Takvimi için Tıklayın

  


YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.