banner

Okan Üniversitesi’nde 3700 öğrenci kep fırlattı
Kurulduğu 1999’dan bugüne Türk yükseköğrenim hayatında ilklerin öncüsü olan Okan Üniversitesi, 2014-2015 Akademik Yılı’nda 3700 mezun verdi. Üniversitenin Tuzla Kampüsü’nde 30 Mayıs 2015 Cumartesi günü düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan Okan Üniversitesi Kurucusu ve Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, “16 yılda gerçekleştirdiğimiz ilkler, dünya ölçeğindeki kampüsümüz, kadrolarımız, mezunlarımız ve öğrencilerimizle gurur duyuyoruz” diye konuştu.

okan_mezun“İş yaşamına en yakın üniversite” vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Okan Üniversitesi'nde 2014-2015 Akademik Yılı, Tuzla Kampüsü'nde düzenlenen coşkulu bir törenle sona erdi. Mezuniyet törenine Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, Rektör Prof. Dr. Şule Kut, öğretim üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Törende toplam 3700 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

ABD’de İngilizce Dil Hazırlık sınıfı okuma imkanı

Törende mezunlara ve ailelerine seslenen Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, “Önümüzdeki akademik yılda ABD’nin Miami kentindeki kampüsümüzde eğitim verecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2015-2016 Akademik Yılı’ndan itibaren Okan Üniversitesi’nin ücretli bölümlerine yerleşen öğrenciler, İngilizce Dil Hazırlık sınıfını isterlerse Okan International University'de ek bir eğitim ücreti ödemeden okuyabilecekler. Ayrıca Türkiye’nin ilk “Tıp, Diş Hekimliği ve Sağlık Bilimleri Eğitim Kompleksi”ni hayata geçiren üniversite olarak önümüzdeki sezonda araştırma hastanemizi hizmete sokacağız” dedi.  

Dünya üniversitesi olma vizyonunun gereksinimlerini yerine getirdiklerini belirten Okan, “İngilizcenin yanı sıra Çince, Rusça ve Arapça gibi iş dünyasındaki önemi her geçen gün daha da artan yabancı dil eğitimleriyle birlikte en az 2 yabancı dil bilen öğrenciler yetiştiriyoruz” diye konuştu. Okan Üniversitesi'nin Türkiye'de Girişimcilik Dersi veren ilk üniversite olmasına dikkat çeken Okan, öğrencileri hem iş yaşamına, hem de hayata hazırladıklarını belirtti: “Hayata geçirdiğimiz Happy Life programı ile de sosyal ve kültürel aktivitelere katılımlarını teşvik ederek kişisel gelişimlerine destek oluyoruz. Öğrencilerimiz sadece aldıkları kaliteli eğimle değil, sosyal yaşantıları ile de iş yaşamına bir adım önde başlıyor.”

“16 yılda 18 bin öğrenciye ulaştık"

Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut ise “16 yılda 18 bin öğrenciye ulaştık. 2023 hedefimiz 25 bin öğrenciye ulaşmak” diye konuştu. Konuşmaların ardından mezuniyet meşalesinin devir teslimi gerçekleştirildi. Tören, mezun öğrencilerin mezuniyet yeminini hep bir ağızdan okuyup keplerini havaya atmasıyla sona erdi. 

 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.