banner

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Ata’yı ziyaret etti
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve beraberindeki heyet, 19 Mayıs gençlik haftası kapsamında, Anıtkabir'i ziyaret etti. Kılıç, Anıtkabir Özel Defteri'ne, "Cumhuriyetimizin ilelebet var olaması için bizlere düşen sorumluluğun ve sahip olduğumuz kuvvetin bilincindeyiz..." diye yazdı

Bakan Kılıç ve beraberindeki heyet, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi. Mozoleye çelenk koyan Kılıç, saygı duruşunun ardından Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Kılıç, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Aziz Atatürk, 94 yıl önce 19 Mayıs günü Samsun'a çıkarak başlatmış olduğunuz kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesini derin bir şükran ve millet duygusuyla anarak huzurunuza geldik. Bizlere olan sarsılmaz güveninizi boşa çıkarmamak, Cumhuriyetimizin 100. yılında dünyanın sayılı lider ülkeleri arasında yerimizi almak için tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet idealiyle var gücümüzle çalışıyoruz.

Güçlü yarınlarımızın teminatı gençler olarak, 19 Mayıs'ın bir ulusun şaha kalkmasında, özgürlük ve bağımsızlık ruhunun ateşlenmesinde sahip olduğu eşsiz yerin tam anlamıyla farkındayız. Cumhuriyetimizin ilelebet var olaması için bizlere düşen sorumluluğun ve sahip olduğumuz kuvvetin bilincindeyiz. Bu şuurla dün olduğundan daha fazla çalışacağımıza, ecdadın canları pahasına vatan kıldığı topraklarda ekonomiden sanata, siyasetten bilime, her alanda yüksek bir medeniyet iradesi ortaya koyacağımızdan şüpheniz olmasın. Türk Gençliği üzerine düşeni yapmakta, dün olduğu gibi bugün de yüksek bir kararlılık ve azme sahiptir."

Bu arada Bakan Kılıç, gençlerle toplu fotoğraf çektirdi.

Gençlik haftası törenlerine Kılıç'ın yanı sıra Bakan Yardımcısı Yusuf Tekin, Müsteşar Basri Hakan Hakyemez, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, federasyon başkanları ile 27 ülkenin gençleri, bakanlık ve SGM çalışanları katıldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.