banner

2013 öğretmen atama başvuruları ne zaman başlayacak?
2013 öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? KPSS öğretmen atama başvuru kılavuzu ne zaman yayınlanacak? Öğretmen ilk atama başvuruları ve branşlar ne zaman ilan edilecek? Atamlarla ilgili MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’den flaş açıklamalar…

Eğitimtercihi- Milli Eğitim Müsteşarı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Tekin, öğretmen atamalarıyla ilgili yaptığı açıklamada özür grubu işlemleri biter bitmez yeni atamalarla ilgili işlemlerin başlayacağını başvuru ve kontenjanların ilan edileceğini belirtti.

MEB Müsteşarı Tekin Twitter’dan şu açıklamaları yaptı;

“Günaydın arkadaşlar, yeni eğitim-öğretim dönemine ilişkin hazırlıklarımız sürüyor. Özür grubu işlemleri biter bitmez, yeni atamalar için başvuru alan kontenjanlarını ilan edeceğiz. Bu konu da dahil olmak üzere bütün merak edilen konuları bu akşam Kanal 24'te saat 21.00 de Açık Görüş programında Murat Çelik ve Bekir Gür ile konuşacağız. İlgili arkadaşları bekleriz.”

MEB’den daha önce yapılan açıklama şöyle;

15 Mayıs tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan öğretmen atama ve yer değiştirme yazısına göre, öğretmenlerin alan değişikliği işlemleri temmuz ayı içinde, özür durumundan yer değiştirmeler 15 Temmuz ile 5 Ağustos arasında ve KPSS puanına göre öğretmen atamaları da 16 ile 29 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

6-7 Temmuz’da yapılacak KPSS ile 14 Temmuz’da yapılacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) puanlarına göre yapılacak atamalar 16-29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 2013-2014 eğitim ve öğretim yılının başlayacağı 16 Eylül’den önce öğretmenlerin atama sonuçları bakanlık tarafından duyurulacak.

Geçtiğimiz yıl, öğretmen atamalarında kadro belirsizliği nedeniyle atamalar biraz sarkmış yine de okulların açıldığı tarihten yaklaşık bir hafta önce atama sonuçları açıklanmıştı.

Bakanlıktan alınan bilgiye göre, öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değişikliklerinin Haziran ve Temmuz aylarında yapılması planlanıyor.

2013-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Aday Sayıları

Başvuran Aday Sayısı: 924 bin 610 kişi

Sınava girmeyen aday sayısı: 61 bin 537 kişi

Öğretmenlik Alan Sınavı (ÖABT)

Başvuru yapan aday sayısı: 150.173

Sınava girmeyen aday sayısı: 7.828

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.