banner

Suriyeli sığınmacılar için 20 milyon dolar
Kuveyt ile Türkiye arasında Suriyeli sığınmacıların eğitim ve sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere 20 milyon dolarlık hibe anlaşması imzalandı.
mebAnkara Palas´ta düzenlenen imza töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, yardım için Kuveyt hükümetine teşekkür etti. Kaybedilen her Suriyeli çocuğun acısını yüreklerinde hissettiklerini dile getiren Büyük, sığınmacı öğrencilerin daha rahat bir ortamda eğitim görmeleri için ikişer katlı 24 derslikli okulların ihalesini yapacaklarını kaydetti. Kuveyt Fonunun Gelişiminden Sorumlu Genel Müdür Abdulwahab A. Al Bader ise 20 milyon dolarlık bir anlaşma için Türkiye´de olduklarını anımsattı. Anlaşma kapsamında verilecek hibenin, Türkiye´de yaşayan Suriyeli sığınmacılar için kullanılacağını vurgulayan Al Bader, "Türkiye´ye verilecek olan 20 milyon dolarlık anlaşma için buraya geldik. Bu verilen para, Suriyelilere yönelik yapılacak yatırımlar içindir. Geçen seneki 3. Suriye Konferansı´nda Kuveyt devleti Suriyeliler için 500 milyon dolarlık bir taahhüdün altına imza attı" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından yapılan hibe anlaşması, Millî Eğitim Bakanı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük ile Kuveyt Fonu Temsilcisi Yousef Al Bader tarafından imzalandı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.