banner

Yamanlar Koleji'nin ismi değişti
FETÖ'nün darbe girişimini protesto ettiği sırada şehit olan YTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlhan Varank'ın adı, İzmir'de 'Yamanlar'da yaşatılacak.

 

yamanlarİstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının darbe girişimini protesto ettiği sırada hayatını kaybeden Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlhan Varank'ın adı, İzmir'de yaşatılacak.
İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Prof. Dr. Varank'ın adının, darbe girişiminin ardından FETÖ ile bağlantısı olduğu iddiasıyla kapatılan ve örgütte önemli bir yerinin bulunduğu, Fetullah Gülen grubuna bağlı ilk eğitim kurumu olduğu belirtilen Yamanlar Eğitim Kurumlarına bağlı liselere verilmesi kararlaştırıldı.
Bayraklı ilçesindeki Özel Yamanlar Fen ve Anadolu Lisesinin adı, "Şehit Prof. Dr. İlhan Varank" olarak değiştirildi. Fen ve anadolu imam hatip lisesinin, 800 civarında öğrenciye hizmet vereceği öğrenildi.
Darbe girişiminin ardından FETÖ ile bağlantısı olduğu iddiasıyla kayyum atanan Şelale A.Ş. bünyesindeki Yamanlar Koleji, kapatılmıştı.


YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.