banner

Irmak Ortaokulu öğrencilerinden dört altın madalya
Öğrencilerin yaratıcılık yeteneklerini ve bilimsel araştırmalara ilgilerini ortaya çıkarmayı ve geliştirmeyi hedefleyen, kültürler arası iletişimi geliştirme ve zenginleştirme amacını taşıyan Uluslararası XIII. URFODU Bilim Temelleri Matematik Final Yarışması’nda, Irmak Ortaokulu öğrencileri 4 altın madalya alarak büyük bir başarıya imza attı.

irmak_urfoduÖğrencilerin bilim araştırma faaliyetlerine olan ilgisini ve yeteneğini ortaya çıkarmak ve artırmak amacıyla organize edilen Uluslararası XIII. URFODU Bilim Temelleri Matematik Final Yarışması sonuçları açıklandı.
Yarışma sonuçlarına göre, Özel Irmak Ortaokulu öğrencisi Bade Pekuysal, 100 tam puan alarak en yüksek skoru elde etti. 90 – 100 aralığındaki öğrenciler, “madalya” ve birinci derece diploma; 73 – 89 aralığındaki öğrenciler, ikinci derece diploma; 55 – 72 aralığındaki öğrenciler de üçüncü derece diploma ile ödüllendirildiler.
8. sınıf öğrencilerinden Bade Pekuysal, Ayşe Ela Yılmaz, Ali ihsan Kuzucuoğlu ve 7. sınıf öğrencilerinden Bilge Doğa Bacınoğlu, 1. derece diploma ve madalya, 8. sınıf öğrencilerinden Lara Çınar ve 7. sınıf öğrencilerinden Serpil Rana Özhekim, Ece Karaca, ve Zeynep Tezcan, 2. derece diploma, 7. sınıf öğrencilerinden Güneş Özen, Billur Gülge, Onur Yılmaz, Alper Karakurt ve 6. sınıf öğrencilerinden Can Uca, 3. derece diploma almaya hak kazandılar.
Özel Irmak Okulları, öğrencilerinin tüm alanlarda olduğu gibi uluslararası alanda da gösterdiği bu başarılardan dolayı haklı bir gurur yaşıyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.