banner

Einsten, eğitim teknolojileri zirvesinde
Ünlü fizikçi Albert Einstein, hologram ile Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ne katıldı. ‘Selfie’ çektirip, tweet attı.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kampusu’nda düzenlenen toplantıda Einstein, zirvenin koordinatörü Işıl Boy ile sohbet etti. Teknoloji, eğitim, bilgi ve sosyal medya üzerine öğütler verdi, soruları yanıtladı. Ardından Işıl Boy, holograma dahil olarak, Albert Einstein ile Selfie çekti ve #etz14 “hasthag”ıyle paylaştı. Toplantıda İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek birer konuşma yaptı. Zirveye yurtiçi ve yurtdışından çeşitli konuşmacılar katıldı. Harward Üniversitesi’nden Güven Güzeldere ‘Zihin – Beyin Davranışı’ hakkında sunum yaptı. Üniversiteler, özel okullar ve şirketlerden katılan konuşmacılar, teknolojinin eğitime entegre edilmesi, öğrenmenin fizyolojik temelleri, e-öğrenme, oyunlaştırma, internet güvenliği gibi konularda konuşmalar yaptılar.

Kaynak Hürriyeteğitim

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.