banner

Dil kursunda ‘yabancı gelin’ indirimi
Marmaris'te yabancı uyruklu kişilere yönelik düzenlenen Türkçe dil kursunda, Türklerle evli olan ''yabancı gelinlere'' yüzde 25 indirim avantajı sunuldu.

Yabancıların yerleşik olarak yoğun yaşadığı turistik beldelerden Marmaris'te, bu yabancı uyrukluların günlük hayatlarını kolaylaştırabilmek için Türkçe kursları düzenleniyor.

Belediyenin bir kurs merkeziyle ortaklaşa düzenlediği ve 7 Ocak'ta başlayacak derslere, ilçede yaşayan yabancı uyruklular büyük ilgi gösterdi. Kurs öncesinde Marmaris Kültür ve Sanat Evi'nde gerçekleştirilen tanışma toplantısına katılan kursiyerler, uygulanacak ders programı hakkında bilgilendirildi. Katılımcıların çoğunun, Türklerle evlenerek Marmaris'e yerleşen kadınlar oluşturdu.

Kurslar hakkında gazetecilere bilgi veren eğitim kurumu yetkilisi Tülin Yalman, Marmaris'te Türkçe öğrenmek isteyen çok sayıda yabancı olduğunu öğrendiklerini ve tanışma toplantısı düzenlediklerini anlattı. Kursun en az 2 ay süreceğini belirten Yalman, ''Ayda 40 saat veya 2 ayda 48 saat olacak. Bu kursların bitiminde onların günlük hayatlarını kolaylaştıracağız. Türk vatandaşlığına geçenler ya da bir Türk ile evli olanlar için de ücretimiz yüzde 25 indirimli olacak'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.