banner

TÖDER Başkanı İbrahim Taşel: Özel öğretim sektörünü hakettiği yere taşıyacağız
Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği – TÖDER’in 9. Olağan Genel Kurulu’nda İbrahim Taşel yeniden başkanlığa seçilirken, derneğin yeni yönetim kurulları da belirlendi. Taşel, derneğin yaptığı faaliyetleri genel kurulda aktarırken, “Sektörümüzü hakettiği düzene ve yere taşıyacağız. Bu da benim son görevim olacak” dedi.

toderTÖDER 9. Olağan Genel Kurulu İTO Cemile Sultan Korusu’nda 100’e yakın sektör katılımcısıyla gerçekleştirildi. Genel kurula hitap eden TÖDER Başkanı İbrahim Taşel, “2014’ten bu yana sektör olarak sıkıntı bir dönemden geçiyoruz. Özel okullarımızda 1.5 milyon, kurslarda 3 milyonu aşkın öğrencimize hizmet sunuyoruz. Eğitime öncülük ediyor, eksikliklerini tamamlıyoruz. Özel okullar bu ülkede hep öncü hizmetler üretmiştir, yabancı dilden robotik kodlamaya, yazılımdan sanat ve kültür çalışmalarına kadar eğitim sistemimizin hem öncüsü hem uygulayıcısı olduk. Fakat bunun karşılığını sektörümüz görmüş değil. Bu kadar hizmete rağmen yeşil pasaport hakkı bile verilmiyor. Buradan sektörümüze verilen kıymeti anlayabiliyoruz.”
Sektörde KDV, istihdam yükleri, merdiven altı kurumlar gibi birçok sorun yaşandığına dikkat çeken İbrahim Taşel, özel öğretim kurumlarıyla ilgili yapılan ücret artışı sınırlamalarının normal yaşamla bağdaşmayan bir çizgide tutulduğunu, buna rağmen fiyatlar nedeniyle özel okulların itibarsızlaştırılmaya yönelik ithamlarla karşı karşıya kalındığını söyledi.
Eğitim sektörünün yaşandığı sıkıntılara rağmen pasif kalındığına yönelik eleştirilere de yanıt veren Taşel, beş dernek olarak ortak platform kurduklarını ve sektörün sorunlarını Başta MEB olmak üzere ilgili bakanlıklara sürekli aktardıklarını, ortak toplantılarda sonuç almaya çalıştıklarını sadece bunları kamuoyu önünde tartışmadıklarını ifade etti. Taşel, “Biz devletçi insanlarız, ülkemize bir zarar gelirse herkes gibi biz de üzülürüz. Ama özel öğretim kurumlarının içinde bulunduğu sıkıntıları herkes görmeli. Sektörümüzün yaşadığı bu sıkıntılardan çıkarmamız gerekiyor. Bunu başarmakta kararlıyız ve umutluyuz. Bunu başaracağız bu da benim son görevim olacak” diyerek sözlerini tamamladı.
Genel Kurul, yeni yönetim kurulunun seçilmesinin ardından sektör temsilcilerinin dilek ve temennileri hakkında görüşlerini iletmesiyle son buldu.

TÖDER YENİ YÖNETİM KURULU
* İbrahim Taşel
* Metin Özer
* Dr. Muammer Yıldız
* Kağan Kalınyazgan
* Zeki Hançerlioğulları
* Hüseyin Ulusal
* Özlem Dağ
* Ümit Kalko
* Dr. Turay Kesler
* Dr. Ali Akdoğan
* Lokman Demiray
* Birol Özkan
* Tunç Göker
* Erol Boy
* Fatih Aktel

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.