banner

İstanbul Arel Üniversitesi küçük kalplere yardım ediyor
Ulusal değerlere sahip, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açık, araştıran, küresel düşünebilen, evrensel değerlere saygılı gençler yetiştirmeyi amaçlayan İstanbul Arel Üniversitesi, öğrencilerinin sosyal sorumluluk kapsamında yaptıkları çalışmalara destek oluyor.

arel yardimUlusal değerlere sahip, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açık, araştıran, küresel düşünebilen, evrensel değerlere saygılı gençler yetiştirmeyi amaçlayan İstanbul Arel Üniversitesi, öğrencilerinin sosyal sorumluluk kapsamında yaptıkları çalışmalara destek oluyor. İstanbul Arel Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Eray Kömürcüoğlu, “Amacımız yaptığımız yardımlarla yardımlaşma ve paylaşma duygusunu küçük kalplere aşılayarak eğitimli ve bilinçli bir nesil yetişmesine küçük de olsa katkı sağlamaktır” dedi.

İstanbul Arel Üniversitesi Öğrenci Konseyi, 2014-2015 eğitim öğretim döneminde birçok sosyal sorumluluk projesine imza attı. İstanbul Arel Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı ve aynı zamanda Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi olan Eray Kömürcüoğlu, üniversite yönetiminin ve arkadaşlarının desteğini alarak ülkeye ve yardıma ihtiyacı olan insanlara faydalı olabilmek için ellerinden gelen yardımları yapmaya çalıştıklarını söyledi.

ENGELLİLER İÇİN SINIF KURDUK

İstanbul Arel Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Eray Kömürcüoğlu, okul ihtiyaçlarından kıyafet ihtiyaçlarına, eğitim masraflarından özel sınıf kurmaya kadar birçok alanda ihtiyacı olanlara yardım ettiklerini vurguladı. Eray Kömürcüoğlu, konsey olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yaptıkları yardımlarla ilgili şu bilgileri verdi:

“Trabzon Enver Dursun Yılmaz İlkokulu’na 350 öğrencinin ihtiyacını karşılayacak şekilde kırtasiye yardımı ve üniversitemin de desteği ile 4 adet projeksiyon cihazı bağışladık.

Van Depreminden sonra 3 yıldır her yeni eğitim döneminde “Van Üşüyor” adlı projeyi başlattık.  Sosyal Sorumluluk Projesi ile bu dönem MNG İlkokulu’na 1380 parça kıyafet desteği verdik.

Soma’da meydana gelen maden kazasında yakınlarını kaybeden ailelerin çocuklarına Arel Üniversitesi olarak %100 burslu okuma imkanı sağladık. Bunun yanı sıra, 21 ailenin ihtiyaçlarını karşılayacak (erzak-bebek bezi- kıyafet, vb.) yardımı yapıldı.

Engelli kardeşlerimizi de unutmayarak Yenibosna Kudret Saraçoğlu İlkokulu’na engelli öğrenciler için dizayn edilen yeni bir sınıf kurduk. Akıllı tahta, özel tasarlanmış sıralar ve birçok kırtasiye malzemesi desteği ile tamamen engelli öğrencilerimizin de eğitim alma hakkı olduğu düşüncesi ile yola çıkarak bu projeyi de tamamlamış olduk.

Şırnak / İdil Yarbaşı İlkokulu’na spor ve kırtasiye malzemeleri gönderimi gerçekleştirdik.”

BAŞARIYI MUTLAKA ÖDÜLLENDİRECEĞİZ

Öğrenci Konseyi Başkanı Kömürcüoğlu, tüm bu yardımları yaparken tamamen üniversitedeki öğrenci arkadaşlarının ve üniversite yönetiminin yardımlarını göz ardı edemeyeceğini ifade etti.

Amacımız yaptığımız yardımlarla yardımlaşma ve paylaşma duygusunu küçük kalplere aşılayarak eğitimli ve bilinçli bir nesil yetişmesini küçük de olsa katkı sağlamak olduğunu dile getiren Konsey Başkanı Eray Kömürcüoğlu, “Bundan sonraki süreçte kardeşlerimizin yanında olacağız ve başarıyı mutlaka ödüllendireceğiz. Bizlerde bu sıralardan geçtik. Ayrıca kardeşlerimizin mutlu olmasını görmek bizleri de oldukça mutlu ediyor” diye konuştu.

Eray Kömürcüoğlu, bundan sonraki dönemlerde de ülkemizde yardıma ihtiyacı olan öğrencilere destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.