banner

NATURA 2015 yılı hedefleri için çalışmalarını hızlandırdı
Okul kıyafetleri alanında 2007 yılından bu yana hizmet veren Natura, 2014 yılı için belirlediği yüzde 25’lik büyümenin üzerinde performans sergiledi. Natura Pazarlama ve Satış Yöneticisi İdris Müslüm, 2015 yılı için AR-GE çalışmalarına şimdiden başladıklarını ve 50 okul hedefi belirlediklerini ifade ediyor.
ilke_naturaGünümüzde ideal okul kıyafeti, kurumun öz kimliğini yansıtan, modaya uygun, teknolojiyi kullanan, çocukların kendi yaş gruplarına hitap eden renk ve desenler barındıran, enerjilerini yüksek tutan, giydiklerinde okul dışında da sosyal hayatlarını devam ettirebilecekleri, mevsimsel şartlara uygun olmalıdır. Kullanıcıları çocuklar olduğundan ilk ilkelerinin sağlıklı ürünler üretmek olduğunu söyleyen Natura Pazarlama ve Satış Yöneticisi İdris Müslüm, “Üretilen tüm ürünlerimizde UL (Ul Vs Laboratuvar Hizmetleri A.Ş.) ve EKOTEKS (Textiles Vertrauen) belgeli olup hiçbirinde insan sağlığına zararlı boya ve kimyasal maddeler kullanılmamaktadır. Bizler tekstille alakalı olan tüm teknolojilerinin de yakından takipçisiyiz. Ürünlerimizi nano-teknolojiye uygun bir şekilde hazırlıyoruz” diyor.
Dünden bugüne devam eden ihracat kökenli bir firma olduklarını ifade eden İdris Müslüm, bunun kendilerine disiplin ve titizlik kattığını, konularında uzman bir ekibe sahip olduklarını ve hizmet verdikleri kurumların her türlü taleplerine cevap verebilen profesyonel ekiplerinin bulunduğunu belirterek, ürün üretim aşamasında kumaştan ipliğe, düğmeden fermuara, hem kalitesinden hem de sağlıktan ödün vermediklerini vurguladı.
NATURA STORE OLARAK SATIŞA BAŞLADIK
İdris Müslüm, 2014 yılında, 2013’e göre yüzde 25 gibi bir büyüme ile hedefledikleri oranın üzerinde bir performans sergilediklerini dile getiriyor. Müslüm, “Bu sezon itibariyle çok yoğun bir dönemden geçtik ama sıkıntısız bir sezon geçirdik. 2014 Ağustos ayı itibariyle 28 özel okul ile iş birliğindeyiz. Hizmet verdiğimiz şehir sayısı 40’a yaklaştı. Temmuz ayı itibariyle TTKD (Tüm Tüketicileri Koruma Derneği)’den Yılın Okul Kıyafet Üretici ödülünü aldık” diye konuşuyor. Ayrıca 2014 yılında Natura Store’ları kurdukları bilgisini veren İdris Müslüm, bu alandaki çalışmaları hakkında şunları söylüyor: “Natura bu sene satışa da girip ilk mağazasını Türkiye’nin en köklü kurumlarından ve Türkiye’nin ikinci vakıf okulu olan Gaziantep Kolej Vakfı ile anlaşmış olup satışlarını artık Natura Store’dan gerçekleştirecektir. Bunun yanında ikinci mağazası ise Ankara’nın en büyük kurumu olan Muradiye Eğitim Kurumları ile anlaşmıştır. Natura Store şu an itibariyle 2 mağazasıyla aktif satışlarına başlamıştır. Hedef olarak ise 2023 yılına kadar 81 ilde 30 mağaza hedefiyle yoluna devam etmektedir.”
KLASİK OKUL KIYAFETİ ALGISINI DEĞİŞTİRDİK
Yeni eğitim-öğretim yılı için şimdiden AR-GE çalışmalarına şimdiden başladıklarını belirten İdris Müslüm, gelecek hedefleri hakkında konuşmasına şöyle devam ediyor: “Vizyon toplantıları ile beraber önümüzdeki yılın hedefleri ve rakamları yavaş yavaş gündemimize gelmekte. Natura olarak 2015 yılı için 50 okul hedefimiz var. Mağaza sayısında ise ulaşabildiğimiz en üst seviyeye ulaşmak istiyoruz. Hedeflemiş olduğumuz mağazacılıktaki amaç profesyonel ekip anlayışı ile kişi ve kurumlara yüksek standartta hizmet vermektir.”
“Natura olarak sürekli kendini sorgulayan, yenileyen ve bu yenilikleri sürekli olarak hayata geçiren bir kurumuz” diyen İdris Müslüm, 2007 yılına kadar okul kıyafeti denildiğinde velilerin ve öğrencilerin aklına önlük ve klasik formaların geldiğini, ‘Okulda Moda’ sloganıyla geride bıraktığımız 7 yılda bu anlayışı değiştirdiklerine inandığını ifade ediyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.