banner

Natura’nın 2023 yılı hedefi 30 mağazaya ulaşmak
Birçok okula yaptığı özgün tasarımlarıyla, ürünlerinde nanoteknolojiyi kullanarak okul kıyafetleri alanında faaliyet gösteren Natura, gün geçtikçe büyüyor. Satış konusunda okullarla yaptığı işbirliği ile Natura Store adında iki mağazasıyla aktif olarak satışlara başlayan Natura, 2023 yılına kadar 81 ilde 30 mağaza hedefiyle yoluna devam etmek istiyor.

Okul kıyafetlerinde; kaliteyi, dayanıklılığı, çeşitliliği, rahatlığı ve özgün tarzı hedefleyen çalışmalar yapan Natura, çizimden tasarıma, pamuktan kumaşa, üretimin bittiği ana kadar ki süreçte son derece itinalı çalışmalar yapıyor. Bunların yanı sıra modayı takip eden öğrencilerin farklı kıyafetler giyme taleplerini göz önünde bulundurarak ürün çeşitliliğini; okul öncesinden ilkokula, ortaokuldan liseye kadar tüm öğrenci gruplarını zenginleştiriyor.

ETI (etik ticari inisiyatifi) standartlarına özen gösteren Natura, dünya markalarının üretimde kullandığı kırık iğne raporlarına varana kadar her türlü dünya imalat standartlarını gözetiyor. Üretici olarak (FREE NIKEL) “metal parçacıklar politikası”na dikkat edilen Natura ürünlerinde kullanılan metaller, kanserojen madde içermiyor. Her ürün için ayrı ayrı “OEKO-TEX belgesine sahip olan Natura, ürünlerinin tamamını Türkiye’de, İstanbul’da üretiyor.

Natura, ürünlerinde nanoteknolojiyi kullanıyor. Bionic finish nanoteknolojisi; tekstil ürünleri üzerine uygulanan su, yağ ve diğer sıvıları hiçbir şekilde emmeyen, buna karşılık iç yüzeyde mutlak bir emicilik sağlayan ve nefes alabilen bir kaplama teknolojisidir. İç yüzeydeki emicilik ve yumuşaklık, kullanıcıya mutlak bir kullanım rahatlığı sağlar. Natura ürünlerinin su, yağ, çay, kahve ve diğer sıvıları hiçbir şekilde emmemesi sayesinde, kıyafetler daime temiz, estetik ve ürün duruşu bozulmuyor. Özellikle çocuk kıyafetlerinde uzun süreli kullanımdan kaynaklı oluşabilecek sorunlar en aza indirgenerek ürünün uzun ömürlü olması sağlanıyor.

HİZMET VERDİĞİMİZ ŞEHİR SAYISI 40’A YAKLAŞTI

2014 yılında, 2013’e göre yüzde 25 gibi bir büyüme gösteren ve hedefledikleri oranın üzerinde bir performans sergilediklerini söyleyen Natura Pazarlama ve Satış Yöneticisi İdris Müslüm, “Bu sezon itibariyle çok yoğun bir dönemden geçtik ama sıkıntısız bir sezon geçirdik. Ağustos ayı itibariyle 28 özel okul ile işbirliğindeyiz. Hizmet verdiğimiz şehir sayısı 40’a yaklaştı. Temmuz ayında daTüm Tüketicileri Koruma Derneği, Yılın Okul Kıyafet Üreticisi ödülüne layık görüldük” diyerek başarılı bir sezon geçirdiklerini ifade ediyor.

İdris Müslüm, 2014 yılında Natura Store mağazaları açtıkları bilgisini vererek, bu alandaki çalışmalar hakkında şu açıklamalarda bulunuyor: “Natura bu sene satışa da girip ilk mağazasını Türkiye’nin en köklü kurumlarından ve Türkiye’nin ikinci vakıf okulu olan Gaziantep Kolej Vakfı ile anlaşmış olup satışlarını artık Natura Store’dan gerçekleştirecektir. Bunun yanında ikinci mağazası ise Ankara’nın en büyük kurumu olan Muradiye Eğitim Kurumları ile anlaşmıştır. Natura Store şu an itibariyle 2 mağazasıyla aktif satışlarına başlamıştır.” Müslüm, 2023 yılına kadar 81 ilde 30 mağaza hedefiyle yola devam etmek istediklerini de sözlerine ekledi.

50 OKUL HEDEFİMİZ VAR

2014-2015 eğitim-öğretim yılı için Ar-Ge çalışmalarına şimdiden başladıklarını belirten İdris Müslüm, “Vizyon toplantıları ile beraber önümüzdeki yılın hedefleri ve rakamları yavaş yavaş gündemimize gelmekte. Natura olarak 2015 yılı için 50 okul hedefimiz var. Mağaza sayısında ise ulaşabildiğimiz en üst seviyeye ulaşmak istiyoruz. Hedeflemiş olduğumuz mağazacılıktaki amaç profesyonel ekip anlayışı ile kişi ve kurumlara yüksek standartta hizmet vermektir” diyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.