banner

'Eğitimde her zaman rotamız Yenilikçi Yaklaşımlar’
Şükrü NURÇİN - BİL Eğitim Kurumları Franchise Müdürü

sukru_nurcin“İstanbul Aydın Üniversitesi ve Kıbrıs İlim Üniversitesi güçlü iş birliğinin büyük ölçüde güven verdiği eğitim yatırımcılarımızla BİL markasının eğitimde yenilikçi yaklaşımlarının uygulama alanlarını genişletiyoruz. Özellikle eğitim sektörüne yatırımın büyük risk taşıdığı ve eğitimde değişime ayak uyduramayan markaların kaybolduğu bu zamanda büyüme ivmesi gösteren bir kurum olarak gelişen eğitim trendlerini uygulayarak franchise sistemimizi sağlıyoruz. 2025 yılı hedeflerimiz arasında 50 Kolej ve 70 Özel Öğretim Kursu açmayı öngörüyoruz.”

Eğitim sektöründe büyüme modeli olarak franchise sistemi öne çıkıyor. Markanızın bu konudaki politikası hakkında bilgi verebilir misiniz? Franchise sisteminizde nasıl bir büyüklüğe ulaştınız? 2024 yılı için hedefleriniz ne olacak?
BİL Eğitim Kurumlarında bir neslin; akademik, sosyal ve spor alanlarında yeteneklerini keşfederek ve potansiyellerini fark ederek yetişmelerini sağlıyoruz. Yeni nesil olarak da ifade edebileceğimiz öğrencilerimiz için zenginleştirilmiş öğrenme alanları oluşturuyoruz. Yeteneklerin keşfedilmesi kadar geliştirilmesi de çok önemlidir. Belirli programlar yürütülerek geliştirilen ve desteklenen yetenekler, gelecekteki başarılı çalışmaların temelini oluşturmaktadır. Gelecek kuşaklar için özgeçmiş değil “öz gelecek” hazırlıyoruz. BİL Eğitim Kurumlarındaki eğitim tasarımları geleceği referans almaktadır. Eğitimde her zaman rotamız “Yenilikçi Yaklaşımlar”dır. Dünya ölçeğindeki gelişmeleri yakından takip ederek, en iyinin bir adım önünde olmayı hedefliyoruz. Bu açıdan öğrencilerimizi hedeflerine ulaştıracak geleceğin teknolojileri ile desteklenen çalışmaları önemsiyoruz.

Birleşmiş Milletler 2030 yılı kalkınma hedefleri arasında nitelikli eğitim, sorumlu üretim ve tüketim yer alıyor. Öğrencilerimizin “tüketen değil, üreten” olmalarını hedefliyoruz.  Eğitim tasarımlarımız gelecekte insan iş gücünün yerini alacak makine ve robotların yazılımını yapacak öğrencileri, “kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen ve kendi kendine yetebilen” nesil olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir.
Öğrencilerimizin dünya genelindeki global çalışmaları anlık takip edebilmeleri için BİL International Office ile yurt dışı eğitim çalışmalarımızı yaygınlaştırarak nitelikli çalışmalarımız ile ülkemizi en iyi şekilde temsil ediyoruz. Hedefimiz yurt dışındaki saygın eğitim ödüllerini almaktır. Bunun için eğitim öğretim tasarımlarımızı global ölçekte ele alıyoruz.
Güçlü vizyonumuzla kurduğumuz sistemimiz, özel okullara sağladığı avantajlarla dikkat çekmektedir. BİL Eğitim Kurumları bu avantajları her yıl arttırarak eğitim yatırımcılarına, değişen konjonktüre uygun imkanlar ve hizmetler sunmaktadır. BİL markasının eğitim sektöründe büyük bir marka değeri ve 30 yıllık köklü geçmişe dayanan bir başarı hikâyesi bulunmaktadır. Yatırımlarımızı sadece eğitime yaptığımız için bu konudaki deneyim ve tecrübelerimizi güçlü genel merkezimiz aracılığıyla eğitim yatırımcılarımızla paylaşıyoruz.
İstanbul Aydın Üniversitesi ve Kıbrıs İlim Üniversitesi güçlü iş birliğinin büyük ölçüde güven verdiği eğitim yatırımcılarımızla BİL markasının eğitimde yenilikçi yaklaşımlarının uygulama alanlarını genişletiyoruz. Özellikle eğitim sektörüne yatırımın büyük risk taşıdığı ve eğitimde değişime ayak uyduramayan markaların kaybolduğu bu zamanda büyüme ivmesi gösteren bir kurum olarak gelişen eğitim trendlerini uygulayarak franchise sistemimizi sağlıyoruz. 2025 yılı hedeflerimiz arasında 50 Kolej ve 70 Özel Öğretim Kursu açmayı öngörüyoruz.

YATIRIM ORTAKLARIMIZ YENİLİKLERE AÇIK OLMALI
Franchise sisteminiz içinde yer alan ve alacak yatırımcılardan beklentileriniz hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Geleceğin insanını yetiştirdiğimiz kurumlarımızda kurduğumuz doğru eğitim sisteminin doğru uygulanması, aktif, üretken ve yenilikçi kadrolarla çalışılması bizim için önemlidir. Ortak sistem, sınav ve yayın politikamızla Türkiye’nin her yerinde aynı anda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu sisteme ayak uydurulması, verdiğimiz eğitim ve kurumsal kimlik standartlarına uyulması gerekmektedir.
BİL Eğitim Kurumları olarak eğitim faaliyetlerini yürütecek okulların donanımlı kampüs ortamı ve fiziksel standartlarının üst seviyede olması bizim için önemli bir kriterdir. Yatırım ortağımız olacak kurucu temsilcisinin eğitime bakış açısı, sürdürülebilir bir yapılanma için oldukça kıymetli bir değerdir. BİL’de yetişen öğrencilerimizin kurumun başarı kültürünü almış, güçlü bir dünya vatandaşlığı kimliğine sahip olmalarını istiyoruz. Bu bakış açısı ile yatırım ortaklarımızın yeniliklere açık, global bir vizyona sahip, inovatif, gelişim ve başarı odaklı kişiler olmasına önem veriyoruz.  Tüm bu kriterleri sağlayan yatırım ortaklarımızla aynı kurumsal dili kullanmak büyük yapıların ortak ve birlikte hareket etme kabiliyetini arttırmaktadır. 

ÜNİVERSİTE İŞ BİRLİKLİ EĞİTİM YÖNETİMİ
Franchise modelinizin temel unsurları nelerdir? Uygulamalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz? Franchise yatırımcılarınıza sunduğunuz avantajlar nelerdir?
Eğitimde inovasyona dair bütün dinamiklerin kalitesini ve uygulama örneklerini BİL Eğitim Kurumları vizyonuna uygun çalışmaları hayata geçirerek, öğrencilerimizin öğrenme deneyimini üniversite kültürüyle buluşturuyor, öğretmenlerimizin gelişimine fırsat sağlıyor, anne babaların güveniyle geleceğe değer katıyor ve eğitim yatırımcılarının ihtiyaç duyduğu strateji, planlama, takip  ve yönetimle iş birliğine imza atıyoruz.
Biz yatırım ortaklarımıza “Üniversite İş Birlikli Eğitim Yönetimi” için ‘’Dünya İnovasyon Okulu” olanakları sunuyoruz.
Başarıyı profesyonel ve kurumsal bir planlama süreci olarak nitelendirerek;
•Akademik içeriğin ve ölçme-değerlendirme takviminin eş zamanlı yönetiminden, hibrit okul sistemini mümkün kılan eğitim-öğretim platformuna,
•İstanbul Aydın Üniversitesi ve Kıbrıs İlim Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen öğrenci-öğretmen-veli seminerlerinden, kampüs bazlı okul gelişim planlarına,
•Kurumsal iletişim stratejilerinin ulusal ve yerel uygulamalarla güçlendirilmesinden, marka kimliğinin fark yaratan tasarım ve reklamlarla bilinir kılınmasına,
•7/24 hibrit eğitim desteği ve alanında uzman genel müdürlük koordinasyonu ile Türkiye’nin en güçlü genel müdürlük – kampüs - kurs iş birliğini gerçekleştiriyoruz. 

“Güçlü vizyonumuzla kurduğumuz sistemimiz, özel okullara sağladığı avantajlarla dikkat çekmektedir. BİL Eğitim Kurumları bu avantajları her yıl arttırarak eğitim yatırımcılarına, değişen konjonktüre uygun imkanlar ve hizmetler sunmaktadır. BİL markasının eğitim sektöründe büyük bir marka değeri ve 30 yıllık köklü geçmişe dayanan bir başarı hikâyesi bulunmaktadır. Yatırımlarımızı sadece eğitime yaptığımız için bu konudaki deneyim ve tecrübelerimizi güçlü genel merkezimiz aracılığıyla eğitim yatırımcılarımızla paylaşıyoruz.”

 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.