banner

Vatan Eğitim Kurumları büyümede hız kesmiyor
20 bini aşan öğrencisiyle Türkiye’nin eğitim markası olma yolunda hızla ilelediklerini belirten Vatan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Orhan Dağhan, Vatan VIP, Vatan Koleji, Vatan Yayıncılık, Vatan Kurs ve Vatan Çocuk markalarıyla Türk eğitim sistemine güç katmak için çalıştıklarını söyledi. Halihazırda 19 okul ve 20 kurs merkezi ile faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Dağhan, franchise süreçlerini ve stratejilerini artı eğitim’e anlattı. 

orhan_daghan_vatanVatan Eğitim Kurumları bu yılki yeni stratejisi ve enerjisiyle çeyrek asrı devirmek üzereBu çalışmalarınız neticesinde mevcut durumda kaç okul ve kurs merkeziniz bulunmaktadır? Bünyenizde istihdam sağladığınız personel sayısı hakkında bilgi verebilir misiniz?
Vatan eğitim kurumları, 19 yıl önce bilgi ve tecrübelerimizin yanında heyecanımızı da katarak kurduğumuz bir marka. Vatan’ı kurduğumuz o gün hangi amaç ve duyguları hissediyorsak bugünde aynı hisleri paylaşıyoruz. Aynı şevk ve istekle Türk eğitim sistemine katkı sunup ülkemizin ve çağın ihtiyaç duyduğu nitelikli ve sorun çözen nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz.
Şu anda İstanbul, Sakarya, Bayburt, Tekirdağ, Isparta, Mersin, Gümüşhane, Erzurum, Ankara ve Antalya’da faaliyet gösteren 19 okul ve 20 kurs merkezimiz bulunmaktadır. 2400 kişinin üzerinde akademik ve idari kadromuzla her yıl 20 binin üzerinde öğrenciye hizmet vermekteyiz. 

ÇOCUKLARIMIZI VATAN GÜVENCESİ İLE TANIŞTIRIYORUZ
Vatan Okulları ve Vatan Kurs markalarının yanında Vatan VIP ve Vatan Çocuk Markalarını hayata geçirdiniz. Bu markalar hakkında bilgi paylaşabilir misiniz?
Kurulduğumuz gün itibariyle eğitimde kaliteyi arttırmak adına yenilikçi bir anlayışı sahiplendik. Okul ve kurslarımızın tüm kademlerini bu anlayışla yönettik. Şimdi ise kurs kademesinde VIP dediğimiz özel bir kategoride hizmet vermeyi planlıyoruz.
Vatan VIP Kurs modelinde öğrencilerimize bireysel akademik nitelikler bakımından özel olmanın ayrıcalığını hissettireceğiz.
1-3-5 kişilik sınıflar, birebir özel dersler, koçluk sistemi, kişiye özel çalışma modeli, konu analizi ve eksik tamamlama, kişiye özel kariyer planı, zihin haritası testi, zengin yayın içeriği, rehberlik ve danışmanlık sistemi gibi pek çok alanda öğrencilerimize özel bir eğitim sunacağız.
Okulöncesi kademesinin diğer kademelere göre daha hassas daha özverili daha ilgili bir dönem olduğunun farkındayız. Eğitim, güvenle başlar. Çocuklarımızı Vatan güvencesi ile tanıştırıyoruz. Özel bir eğitim sunmak, bireysel anlamda yeteneklerini keşfetmesini sağlamak, gelecek yıllar adına güçlü temeller oluşturmak adına anaokullarımıza ayrı bir misyon ve anlam yükleyip Vatan Çocuk olarak markalaştırdık.
Her iki markamızın Türk eğitim sistemine ve kurumlarımıza güç katacağına inanıyor ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Sizlerin huzurunda hayırlı olmasını temenni ediyorum. 

2021’DE 100 ŞUBE HEDEFİ
Vatan Eğitim Kurumlarının franchise vererek yakında tüm Türkiye’de olacağını ifade ettiniz. Strateji ve hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?
Vatan Eğitim Kurumları bünyesindeki tüm sınıf ve kategorilerde kalite eğitimin adresi olmuştur. Kurulduğu günden beri akademik, kültürel, sanatsal, sportif ve tüm alanlarda proje ve çalışmalarıyla üstün başarılar elde etmiştir. Bunu tabiki disiplinli eğitim anlayışı, işini özveri ile yapan idarici / öğretmenlerine ve her zaman aile olmayı başarabildiğimiz velilerimize borçluyuz.
19 yıllık tecrübe, deneyim ve birikimlerimizi tüm Türkiye’ye ulaştırmak istiyoruz. Bu doğrultuda kurumsal vizyonumuzla uyuşan, aynı idealler ve hedefler doğrultusunda yol yürüyebileceğimiz, kalite standartlarının üzerinde hizmet verme anlayışında olan eğitim yatırımcılarıyla Vatan markasını tüm Türkiye’ye ulaştıracağız.
Mevcut durumda 10 ilde19 okul ve 20 kurs merkeziyle faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Hedeflerimizde 2021 yılı bitimine kadar 100 şube olma planı doğrultusunda eğitim yatırımcılarımızla görüşmelerimiz devam etmektedir. 

VATAN’DA FRANCHISE MODELİ NASIL ÇALIŞIYOR?
Franchise modeliyle eğitime yatırım yapacak olanlar için hem bilgi hem de tercih sebebi olması açısından bilgi paylaşabilir misiniz?
Eğitim, bir ülkenin gelişmesi, sağlam temellere dayandırılması ve geleceğe umutla bakması için yegane yoldur. Öncelikle şunu belirtmeliyim; öğrencilerimiz, velilerimiz ve bu kutsal mesleği icra eden öğretmenlerimizin kısacası ülkemizin güvenilir eğitim kurumlarına ihtiyacı var.
19 yıl önce kurduğumuz Vatan Eğitim Kurumları her dönemde uyguladığı politikalarla başarıyı ve kaliteyi yakalamıştır. Türkiye’nin içinden geçtiği kaotik ve karmaşık dönemlerde ismi bir kere bile şaibeye karışmamız temiz bir markadır. Yetiştirdiğimiz on binlerce öğrencimiz bu ülkenin aydınlığı geleceği olmuştur.
Vatan Eğitim Kurumları, genel müdürlük yapısı ile yönetilmektedir. Eğitim, insan kaynakları, mali işler, hukuk, satınalma, kurumsal iletişim ve pazarlama birimleriyle profesyonelce kurgulanmıştır.
Tüm bunların yanında yeni eğitim modelleri geliştirmek, projeler ortaya koymak, kurumsal çalışmalar için eğitim koordinatörleri, zümre başkanları ve alt kademeleriyle büyük bir ar-ge çalışması yürütülmektedir.
Vatan Eğitim Kurumlarından franchise alan eğitim yatırımcıları 19 yıllık tecrübemizi, Vatan’ın kurumsal hafızasını ve yönetim desteğini yanında hissedeceklerdir.
Kurum açılış sürecinden başlayarak resmi işler, mali planlamalar, personel planlaması, satış&pazarlama stratejisi, lojistik ihtiyaçları, eğitim yönetimi gibi ihtiyaç duyacağı tüm alanlarda birikimimizi sunup desteğimizi göstereceğiz.
Franchise modelimiz maddi ve manevi yönden uygulanabilir ve yatırımcılarımıza yol açan ve gösteren sistemle hazırladık. Sadece sözleşmeyi imzalamak ve tabelayı asana kadar ki süreçten ibaret değildir. Franchise şubelerimiz kendi şubelerimizden farkı olmayacaktır.
“Eğitimin Vatanı”, Vatan eğitim kurumlarında buluşalım.

 

 

 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.