banner

Devamsızlık yapan öğrencilere MİKROÇİP uygulaması
Bazı okullarda başlatılan akıllı üniforma uygulamasıyla, devamsızlık oranı yüzde 10'dan sıfıra düştü. Aileler ve okul yöneticileri uygulamadan memnun.

okullarda microcip uygulamasıBrezilya'da öğrencilerin okula gidip gitmedikleri artık daha net izlenebiliyor. Çünkü üniformalarına iliştirilen mikroçipler, okul kapısından geçer geçmez ailelerine mesaj geçiyor. O mesaj da öğrencilerin okulu asma ihtimalini azaltıyor.

Ülkenin kuzeydoğusunda bazı okullarda öğrenciler okula giderken artık daha dikkatli. Okula gittim deyip, başka bir yere gitme ihtimalleri neredeyse yok gibi. Aileler,öğrenci kapıdan geçer geçmez mesajı alıyor. Okulun kapısından girip, 20 dakika derse gecikmesi durumunda da, yine öğrencinin ailesi bilgilendiriliyor.

"Mikroçip ile takip" yapılan Vitoria da Conquista kentinde, okulu asan öğrenci oranı, bu uygulamadan sonra yüzde 10'dan neredeyse sıfıra indi. Aileler ve okul yöneticileri uygulamadan memnun.

Ancak, öğrencilerin yeni üniformalarıyla ilgili düşünceleri muhtelif. Şimdiye kadar akıllı üniformalar için harcanan tutar, yaklaşık 700 bin dolar. Gelecek seneye kadar uygulamanın daha çok okula yaygınlaştırılması planlanıyor.(cnntürk)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.