banner

Kitapları yanan çocuğa destek
Eskişehir'de, tek katlı bir evde çıkan yangında, kitapları hasar gören ve bunun üzerine gözyaşlarına hakim olamayan ilkokul öğrencisi Fırat Atmaca'ya (9) Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla Eskişehir Valilliği sahip çıktı.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, yangının çıktığı Şerafettin Atmaca'ya ait Fevziçakmak Mahallesi Ertorun Sokak'taki eve giderek ilkokul öğrencisi Fırat Atmaca'ya yeni kitaplarını ve kırtasiye malzemelerini hediye etti.

Tuna, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fırat'ın yangında kitaplarının ve defterlerinin zarar gördüğünü belirterek, Fırat için kitap ve kırtasiye malzemeleri temin ettiklerini kaydetti.

Ailenin yangında meydana gelen zararının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan karşılanacağını ifade eden Tuna, şöyle konuştu:

"Cana herhangi bir şey gelmediği için şükretmemiz lazım. Böyle şeylerin olmaması temennimiz ama hemen müdahale edilmesi ve daha büyük sıkıntıların olmaması sevindirici olan bir gelişme oldu. Eskişehir'de olduğu gibi memleketimizin her tarafında zor şartlar altında yaşamaya çalışan, geçimini sağlayan insanlar var. Başka yörelerden gelmiş, buraları kendilerine yurt edinmiş çeşitli alanlarda iş yapmaya çalışan insanlar var. Burada herkese görev düşüyor. Başta idareci olarak bize, belediye başkanlarımız, muhtarlarımız, aynı zamanda çocukları okullarda okuduğu için okullardaki müdürler, yöneticiler ve öğretmenlerin oradaki ailelerin durumunu yakından bilmeleri lazım. Okul yöneticileri, çocuklara soracaklar 'annen, baban ne iş yapıyor?', 'Seninle ilgileniyor mu?', 'İhtiyaçları var mı?'. Varsa onlardan aldıkları bilgi tespit ettikleri bir şeyi hemen gereken ilgili yerlere bildirmeleri önemli. Toplum olarak hepimize görev düşüyor."

Fevziçakmak Mahallesi Ertorun Sokak'ta Şerafettin Atmaca'ya ait evde, önceki gün henüz belirlenemeyen nedenden dolayı yangın çıkmış, bu arada kitaplarının yandığını gören ilkokul öğrencisi Fırat Atmaca, gözyaşlarını tutamamıştı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.