banner

İkinci öğretim harç protestosuna müdahale
İkinci öğretimde harçların kaldırılması talebiyle Başbakanlığa yürümek isteyen grup ile polis arasında arbede çıktı.

Kızılay Milli Müdafaa Caddesi'nde toplanan Öğrenci Kolektifleri üyesi bir grup, ''Hayal değil gerçek, eğitim parasız olacak'', ''Müşteri değil öğrenciyiz'' sloganları atarak, Başbakanlık Merkez Bina'ya doğru yürümek istedi. Eylemciler çevik kuvvet ekiplerinin barikatıyla karşılaştı.

Görüşmeler sonucunda, grubun bazı temsilcileri Başbakanlığa alındı. Öğrenci Kolektifi temsilcileri, Başbakanlık'ta hiç kimseyle görüşemediklerini ileri sürünce, gruptakiler polis barikatını aşmaya çalıştı.

Polis, uyarılara rağmen geri çekilmeyen eylemcilere göz yaşartıcı gaz ile müdahale etti. Çıkan arbedede bazı protestocular gazdan etkilendi.

Müdahalenin ardından geri çekilen eylemciler, basın açıklaması yaptıktan sonra dağıldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.