banner
banner
banner

Dicle Üniversitesi’nde gerginlik sürüyor
Dicle Üniversitesi'nde dün karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında bildiri dağıtılması nedeniyle çıkan ve biri polis 5 kişinin yaralanmasına neden olan gerginlik bugün de sürdü.

Dicle Üniversitesi'nde (DÜ) düzenlenen konferansı engellemek için Kongre Merkezi'ne yürümek isteyen gruba, polis müdahalede bulundu.

Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi önünde toplanan bir grup, bir öğrenci kulübünce Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen konferansın yapılacağı Kongre Merkezi'ne yürümeye başladı.

Uyarılara rağmen dağılmayan ve yürümeye devam eden gruba, polis biber gazıyla müdahale etti.

Boş araziden Kongre Merkezi'ne yürümek isteyen ve terör örgütü lehine slogan atan gruba, polis dağılmaları yönünde tekrar uyarıda bulundu.

Bu sırada BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane ve BDP il yöneticileri de olay yerine geldi.

Grubun yürüyüşe devam etmesi üzerine İl Emniyet Müdürlüğü'ne ait helikopterler, havadan biber gazı ile müdahalede bulundu.

Grup arazide dağıldı. Bazı öğrenciler gözaltına alındı.

Öte yandan konferansın yapılacağı Kongre Merkezi önünde toplanan konferansı düzenleyen grup ise merkezin bahçesindeki yeşil alanda toplu namaz kıldı, sesli bir şekilde dua etti.

Grup daha sonra Kongre Merkezi'ne girdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.