banner

Her kılığa giren profesör TV'leri yaktı!
Gazetelerin dünya görüşlerine göre tipini değiştiren ve ‘’Diyabetik ürün’’ reklamı yapan Profesör için TV’lere ceza verildi.
ilkerdurakMilli Gazete'de kravatlı, Taraf'ta tıraşlı, Akit'te ise kravatsız ve sakallı fotoğrafı ile ‘’Diyabetik ürün’’ reklamı yapan, Prof. İlker Durak için TV’lere uyarı cezası verildi.
RTÜK, Prof Durak’ın ‘’Halkı yanıltıcı bulduğu’’ reklamlarını yayınlayan Flash TV, Kon TV ve Gimsa TV’ye uyarı cezası verdi ve yayınların tekrarı halinde, reklam gelirlerinin yüzde 3’üne kadar para cezası uygulanacağını bildirdi.
İlker Durak, TV’lerde ‘’Diyason’’ adlı bitkisel ürünün reklamını yapıyor ve bu ürünün şeker hastalarını iyileştirdiğini öne sürüyor. Durak, gazetelere de çeşitli hastalıklar için doğal destek ürünü  reklamı veriyor. Sağlık Bakanlığı RTÜK’e, bu reklamların tüketiciyi yanıltıcı nitelikte olduğunu bildirdi.
Durak medya ilanlarında, islami çizgideki Milli Gazete’de sakallı, takım elbise ve kravatlı, radikal çizgideki Akit gazetesinde kravatsız ve sakallı fotoğrafına yer veriyor. Taraf gazetesinde ise reklamla birlikte takım elbiseli, kravatlı ve sinekkaydı tıraşlı fotoğrafını kullanıyor. Durak prostat, şeker, kalp rahatsızlığı gibi hastalıklara iyi geldiğini öne sürdüğü bitkisel ürünlerini, 774 liraya kadar yükselen fiyatlarla satıyor.
(Gazeteport)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.