banner

Haydi Çocuklar Namaza!
Eyüp İlçe Müftülüğü ve Eyüp Kastamonu Dayanışma Derneği (Kas-Der), “Haydi Çocuklar Namaza” kampanyası düzenliyor. 40 gün boyunca devam edecek kampanya kapsamında vakit namazına en çok katılan çocuk, ailesi ile birlikte umreye gönderilecek.
namaz_cocukEyüp İlçe Müftülüğü, Eyüp Kastamonu Dayanışma Derneği ile birlikte çocukları camiye çekmek ve namaza alıştırmak amacıyla “Haydi Çocuklar Namaza” adlı bir kampanya başlattı. 1 Temmuz itibarıyla başlayacak olan kampanyada çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek olan çocuklar arasında birinci olana ailesi ile birlikte ödül verilecek. 40 gün boyunca devam edecek olan kampanya kapsamında en çok vakit namazına katılan çocuk, ailesi ile birlikte umreye gönderilecek. 40 gün sonunda birinciliği birden fazla kişinin elde etmesi halinde ise çocuklar arasında kura çekimi yapılacak.

İstanbul İl Müftüsü Rahmi Yaran, Eyüp İlçe Kaymakamı Osman Kaymak ve Kas-Der Başkanı Enis Güven, hocalarla kahvaltıda bir araya gelerek kampanyanın detaylarını görüştü. Toplantının ardından bir açıklama yapan İl Müftüsü Rahmi Yaman, “Bu kampanyayı yaz kurslarımızın bir parçası olarak görüyorum. Yaz kursları ile çocuklarımızın cami ile buluşmasını hedefliyoruz. Ayrıca dini bilgileri ve Kur’an okumasını öğrenmesini de önemsiyoruz. Çocukların cami ile buluşması bizim için önemli bir olaydır. Çocuklarımız cami ile tanışmalı, camiyi sevmelidir. Bu proje buna katkıda bulunacaktır” dedi.

Kas-Der Başkanı Enis Güven ise, “Eyüp ilçesi genelinde 106 camide çocuklarımız 1 Temmuz ile 10 Ağustos arasında camiye vakit namazına gittiklerinde namazlarını kıldıktan sonra oradaki imam ve müezzinden isimlerinin yazılı olduğu bir kupon alacaklar. 40 gün boyunca bu kuponu biriktirecekler. 40 gün sonra bu kuponlar teslim edilecek. 40 gün sonunda komisyon tarafından incelenecek. Katılımcıların tamamına çeşitli hediyeler verilecek. Ancak birinci olanı ailesi ile birlikte umreye göndereceğiz” diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.