banner

CHP'Lİ İNCE: BU AŞAĞILIK BİR DURUM
CHP'li vekillerden kavga sonrası açıklama

CHP Grup Başkanvekilleri, Komisyonda kavgaya sebep olan 4+4+4 sisteminin kabul edilmesinin ardından açıklama yaptı. CHP'li İnce, "Bu aşağılık bir durum. Bu dayatma değil, siyaset değil, tek kelimeyle söylüyorum; bu aşağılık bir durum. Bunun adı Faşizmdir, şerefsizliktir bu" derken, parlamenter demokrasinin de fiilen sona erdiğini iddia etti.
 

CHP Grup Başkanvekilleri; TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda yaşanan kavgaların ardından geçen 4+4+4 sistemini değerlendirdi. İlk olarak konuşan Grup Başkanvekili Muharrem İnce, komisyonda yaşanan kavga için, "Eşkıya gece yarısını beklemedi. Eşkıya Meclis'e gündüz vakti geldi" dedi. Bunun bir post-modern diktatörlük olmadığını ifade eden İnce, "Bu aşağılık bir durum. Bu dayatma değil, siyaset değil, tek kelimeyle söylüyorum; bedeli ne olursa olsun, bu aşağılık bir durum. Bunun adı faşizmdir. Şerefsizliktir bu" diye konuştu.

Olaylar esnasında kameramanların da dayak yediğini söyleyen Muharrem İnce, komisyonda hiçbir şey duyamadıklarını ve söz istemelerine rağmen kendilerine komisyon başkanı tarafından söz verilmediğini kaydetti.

"Parlamenter demokrasi fiilen sona ermiştir. Bitmiştir bu iş" diyen İnce, "Bunun adını sokak çözer ancak. Bu kadar basit" dedi. Artık mecliste uzlaşmanın, konuşmanın ve kanun yapmanın mümkün olamayacağını belirten Muharrem İnce, komisyon sırasında can güvenliklerinin de olmadığını ifade etti. İnce, bir milletvekili arkadaşının yere düştüğünü ve kendisine tekme atıldığını söyleyerek, "Yere düşmüş bir arkadaşıma tekmeyle vuran bir şerefsiz vardı orada. Hangi hakim bana ceza verecekse versin bu sözümden dolayı. 1000 yıl önce bile yere düşen birisine vuracak bir alçak gelmemiştir bu topraklara. Böyle bir şey olamaz, insanlıktan nasibini almamış mahluktur o" şeklinde konuştu.

CHP'li İnce, bu yaşananlara pabuç bırakmayacaklarını ve direneceklerini belirterek, "Zorbalıkla bunu yaptınız. Daha bunun Genel Kurul aşaması var. İkinci rauntta görüşürüz. Asla pes etmeyeceğiz bunlara" dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.