banner

Liseli iki genç barajda boğuldu




Bursa'nın Orhaneli İlçesi'nde serinlemek için Çınarcık Baraj Gölü'ne giren lise öğrencesi arkadaşlar 17 yaşındaki Enes Çayır ve 16 yaşındaki Tevfik Aydoğdu boğularak yaşamlarını yitirdi.

boğulan çocuklarOrhaneli İlçesi Gümüşpınar Köyü'nde oturan Enes Çayır ile Tevfik Aydoğdu, dün arkadaşları Emre Songur, İbrahim Songur ve Hayati Kaya ile senirlemek için Çınarcık Baraj Gölü'ne girdiler. Yüzme bilmeyen Enes Çayır ve Tevfik Aydoğdu derinliği 8 metreye ulaşan gölde kayboldu. AKUT ve deniz polisinin gölde yaptığı aramalar sonucu iki gencin cesedine ulaşıldı. Cesetler, otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

"Ölüme de birlikte gittiler"

Gümüşpınar Köyü Muhtarı Ercivan Korkut, Yalova'da liseye giden Enes Çayır'ın önceki gün babaannesi Güldoğan Çayır'ı görmek için köye geldiğini, Bursa'da liseye giden Tevfik Aydoğdu'nun ise okulların kapanması nedeniyle kahve işleten babasına yardım etmek için köyde bulunduğunu söyledi. Boğulan iki öğrencinin çok iyi arkadaş olduklarını da belirten Korkut, "Ölüme'de birlikte gittiler. Bugün ise köyümüzde birlikte gömülecekler" dedi. Orhaneli Cumhuriyet Savcılığı'nın olayla ilgili soruşturmaya başladıığı bildirildi.

(star)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.



Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.