banner

Meclis, ÖSYM hakkında kararını verdi
TBMM Genel Kurulu'nda, ''CHP'nin, ÖSYM'nin düzenlediği sınavlardaki usulsüzlükler'' konusunda araştırma önergesinin görüşülmesine ilişkin önerisi kabul edilmedi.

CHP Grubu adına söz alan Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ÖSYM'nin artık şaibesiz sınav yapamadığını, bu konuda Meclis'in sorumluluk almasını istedi.

BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, insanların hayatlarını ilgilendiren bu sınavların adaletli yapılması gerektiğini kaydederek, ''Sınavı kazanamadıkları için intihar edenler var. Sizleri duyarlılığa davet ediyorum'' dedi.

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, ÖSYM'nin, Türkiye'nin güvenilmeyen kurumları arasına girdiğini savundu. Işık, ''Sadece ÖSYM Başkanı'nın elinde olması gereken bir kitapçık internet sitesinde yayımlanıyorsa, bu hırsız ÖSYM'nin içinde demektir'' diye konuştu.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, ÖSYM'deki hiçbir konunun soruşturulmadan, üstü örtülerek geçiştirilmediğini ifade etti. Işık, ''ÖSYM, YÖK'e bağlı bir kurum. Sayın Başbakanımız, o dönemdeki Genel Başkanınıza, 'Gelin YÖK'ü ele alalım' dediğinde Genel Başkanınız, 'YÖK'e dokundurtmam' demişti'' ifadesini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Fatma Nur Serter, AK Parti'nin ÖSYM'ye rejim meselesi olarak baktığını ileri sürdü. Serter, ''Madem ÖSYM'den rahatsızlık duymuyorsunuz o zaman neden bu kurumun araştırılmasına izin vermiyorsunuz. Biliyorsunuz ki kirli işler çıkacak'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.