banner

MEB’de atama fırtınası başlıyor!
Grup Başkanlarından, İl Milli Eğitim Müdürlerine, Şube Müdürlerine kadar atama fırtınası başlıyor.

meb meşaleMilli Eğitim Bakanlığında Grup Başkanalıklarına atama yapılıyor. Milli Eğitim Bakanı daha önce haberini yaptığımız gibi 8 e yakın istifasını aldığı grup başkanının yerine yenilerini atayacak. Grup Başkanlarını tek tek dinleyen Milli Eğitim bakanı durumdeğerlendirmesi yaptı ve istifaların nedenlerini öğrendiği gibi görevden almanın nedenlerini izah etme imkanı da bulmuş oldu.

Milli Eğitim Bakanı Grup başkanlıklarına yapacağı atamalar için Genel müdürlerin tek tek fikirlerini alıyor. Grup Başkanlıklarına yapacağı atamanın ardından 48 İl Milli Eğitim Müdürü ataması yapacak.

Vekaleten ataması yapılan il müdürlerinden şu ana kadar kadrolu olarka atanarak kararnamesi resmi gazetede yayaımlanan 10 il müdürünün yanında 48 İl müdürü daha ataması yapılacak. Vekaleten ataması yapılan İl müdürlerinden 10 a yakın isim ise gidici. Daha önce sendika ağırlıklı olarka oluşturulan listede Sendikanın etkisi bu sefer olmayacak.

Haklarındadaki şikayetlerin ayyuka çıktığı 10 a yakın İl Müdürü görevden alınacak. Bu İl Müdürleri arasında Samsun, Adana, Gaziantep gibi İllerin müdürleri yer alıyor.

Milli Eğitim Bakanının onayladığı atamalarda 3 lü mekanizma kullanılıyor. Ak Parti İl Teşkilatı, İl Milletvekilleri ve Valilerin görüşleri alınarak İl Milli Eğitim Müdürleri atanacak. Bu isimlerin belirlenmesinde en büyük etki ise BakanYardımcısı Orhan ERDEM'e ait. İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ve şube müdürlüklerine yapılacak olan atamalarda da aynı 3 lü mekanizmakullanılarak atamalar yapılacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğününü ardından 1200 şube müdürü ataması yapılacak.

(personelmeb)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.