banner

‘Okullararası Futbol Turnuvası’ 27 Mart’ta başlıyor
Eskişehir TDKB Ajansı ve Eskişehirspor Kulübü iş birliği ile gerçekleştirilecek “Okullararası Futbol Turnuvası”nda, 150 okuldan 195 takım ve yaklaşık 4 bin sporcu mücadele edecek

Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti (TDKB) Ajansı ve Eskişehirspor Kulübü iş birliği ile 27 Mart'ta başlayacak "Okullararası Futbol Turnuvası"na, 150 okuldan 195 takım ve yaklaşık 4 bin sporcu mücadele edecek. 

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen turnuvanın tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, gençlere verdikleri önemi anlattı.

"Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlere yönelik yapacağımız en güzel işlerden bir tanesi onları sporcu ve sağlıklı nesiller olarak yetiştirmek" diyen Tuna, Eskişehirspor Kulübü'yle böyle bir iş birliğine imza atmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Eskişehir olarak, Türk dünyasını bir çatı altında toplamaya devam ettiklerini belirten Tuna, "Gönül bağlarımızı sporla sağlamlaştırmaya, üstelik bunu büyük kitlelerin gönül verdiği futbol aracılığıyla sahalarda gerçekleştirmeye büyük önem veriyoruz" dedi.

Etkinliğe Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün de destek vereceğini ifade eden Tuna, turnuvaya 150 okuldan 195 takım ve 4 binin üzerinde oyuncu, yönetici ve antrenörün katılacağını ve 332 müsabaka yapılacağını bildirdi.

Müsabakalara, Tataristan'ın Kazan şehri, Bosna ve İskoçya'dan da 3 okul takımının geleceğini açıklayan Tuna, ilkokul öğrencilerinin "minikler", ortaokul öğrencilerinin "küçükler" ve "yıldızlar", lise öğrencilerinin de "gençler" kategorisinde yarışacağını, dereceye giren takımları yurt dışına göndereceklerini ve mini turnuvalara katılmalarını sağlayacaklarını aktardı.

Tuna, müsabakaların final ve kupa törenlerinin 23 Nisan ve 19 Mayıs'ta yapılacağını kaydetti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.