banner

Mektebim Koleji Uluslararası Türkiye Açık Satranç Turnuvası’na sponsor oldu
Türkiye Satranç Federasyonu ve Mektebim Koleji, işbirliği protokolü imzalayarak İstanbul başta olmak üzere diğer illeri de kapsayacak ortak çalışmalar yapma kararı aldı.

mektebim satraçAnaokulundan başlayarak tüm eğitim kademelerinde ders programına satrancı dâhil eden Mektebim Koleji, Türkiye Satranç Federasyonu ile imzaladığı işbirliği anlaşmasıyla proje kapsamını genişletecek. Federasyon tarafından düzenlenen Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvasına sponsor olan Mektebim Koleji, bu kapsamda olan önemli turnuvaları ülke genelinde gerçekleştirmeyi hedefliyor. İstanbul başta olmak üzere Adana, İzmir, Yalova, Bursa, Yozgat, Ankara, Eskişehir, Tekirdağ, Karabük ve kampüslerin bulunduğu birçok ilde planlanan organizasyonlara kısa sürede start verilecek.

25 Ağustos 2015 Salı günü başvuruların tamamlanacağı turnuvaya 2000’in üzerinde katılımcının ve 100’e yakın uluslararası satranç oyuncusunun gelmesi bekleniyor. Uluslararası Açık Satranç Turnuvasına sponsor olarak işbirliğini başlatan Mektebim Koleji, Türkiye genelinde tüm kampüslerde eş zamanlı olarak yürütülecek projeler ile satranca olan ilgiyi arttırmaya ve küçük yaştan itibaren çocukların bu spora başlayabilmeleri için gerekli ortamların sağlanmasına destek olmayı amaçlıyor.

Federasyon Başkanı Gülkız Tulay ve Mektebim Koleji Kurucusu Ümit Kalko’nun bir araya geldiği imza töreninde yeni projeler konuşularak hazırlıklara start verildi. Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, bu anlaşmadan memnuniyet duyduklarını özellikle de bir eğitim kurumunun okul öncesi kademeden başlayarak satranca destek vermesini takdir ettiklerini söyledi.

Mektebim Koleji Sponsorluğunda gerçekleşecek İstanbul Açık Satranç Turnuvasında toplam maddi ödül miktarı 34.000 TL'ye yükseltildi. Mektebim Koleji yapılan sponsorluk anlaşmasında ayrıca, 29-30 Ağustos 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan İstanbul Hızlı Satranç İl Birinciliği ve 6 Eylül 2015 tarihinde gerçekleşecek İstanbul Yıldırım Satranç İl Birinciliğine de sponsor oldu. Her iki turnuva sonunda derece elde eden sporculara toplam 10.000 TL maddi ödül verilecek.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.