banner

Türk Dünyası Üniversite Spor Oyunları 2014'te Kastamonu'da yapılacak
Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, 2010 yılında ilk olarak Gazi Üniversitesinin ev sahipliğinde yapılan Türk Dünyası Üniversite Spor Oyunlarının 2014 yılında Kastamonu'da yapılacağını söyledi.

Türk Dünyası Üniversiteler Spor Oyunları Kastamonu Kent Konseyinin 7. Olağan Kuruluna katılan Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Türk Dünyası Üniversite Spor Oyunları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer ile yaptıkları görüşme sonrası 2014 yılında Türk Dünyası Üniversite Spor Oyunlarının Kastamonu'da yapılması sözünü aldıklarını söyledi. 2014 yılında Kastamonu'da bin 500 öğrenciyi bir arada göreceklerini ifade eden Aydın, “Çok sayıda ülkeden bin 500'den fazla sporcu basketbol, voleybol, güreş, masa tenisi ve satranç branşlarında yarışmak için öğrenciler gelecek. Üniversite Federasyonları Başkanından söz aldık. 2014 Türk Dünyası Üniversiteler Oyunlarını biz tertipleyeceğiz. Bununla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor fakat biz sözlü olarak sözünü aldık. Şehrimiz bu tür organizasyonlara hazırlıklarını yapmalıdır. 1500 kişiden fazla insanın buraya gelmesi demek ayrıca bunların çoğu yurt dışından olmak üzere çok sayıda üniversite öğrencimiz kentimize gelip buraları tanıyacak. Biz bunları ileriki günlerde daha da genişleteceğiz. Daha sonra oyunları değil de olimpiyatlarını düzenleyeceğiz. Daha sonra 2017-2018'de Dünya Üniversiteler Oyunlarını Kastamonu'da bizim için artık hayal değil. Yalnız hep beraber yürüyerek bu gelişmeleri takip edelim” dedi.


Rektör Aydın: Üniversite Kastamonu ile bütünleşecek!
Kastamonu Üniversitesi sorunlarından ve yaptığı çalışmalardan bahseden Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, “Benim gelmemle 7-8 ay olan süreçte Kastamonu'yla çok uyumlu bir çalışmamız oldu. Herkesten destek alarak koordineli bir şekilde çalıştık. Üniversite olarak bazı hedeflerimiz var. Öncelikle kampusumuzun alanının genişlemesi hususunda bazı çalışmalarımız oldu. Enerjisa'dan istediğimiz bir hususta var. Kampusla kavşak arasındaki ışıklandırma çalışmalarına yönelik hizmet talep ediyoruz. Bu husus bizim için çok önemli. Asayiş açısından bizim için çok önemli. Kastamonu Üniversitesini sadece Rektör idare etmeyecek bunu her zaman söylüyoruz. Kastamonu Üniversitesi Kastamonu'nun üniversitesi olacak. Üniversite Kastamonu ile bütünleşecek. Şu ana kadar da biz bu gidişattan çok memnunuz. Bu sene doktora programı açtık. Net bir satı belirtemesem bile Eylüle kadar çok iyi bir rakam elde edeceğimizi düşünüyorum. Üniversitemizde çekik gözlüleri, sarışınları, siyahileri göreceğimiz öğrencilerimiz de olacak. Dünya'nın her yerinden gelenler olacak. Kastamonu buna hazırlıklı olsun. Bu Kastamonu için çok iyi bir kazanç olacaktır” diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.