banner

Öğretmenler amigo oldu
Yozgat'ın Sorgun ilçesinde kaymakamlık, statlarda küfrü ve ‘argo’ tezahüratı önlemek amacıyla beden eğitimi öğretmenlerinden oluşturduğu amigolarla ‘argosuz stat’ uygulamasını hayata geçirdi.

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde kaymakamlık, statlarda ''küfür ve argo'' tezahüratı önlemek amacıyla, amigoları beden eğitimi öğretmeni, tezahüratçısı da 100 öğrenci olan ''Argosuz Stat'' uygulamasını hayata geçirdi.

Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, kendisinin spor tutkunu olduğunu ve ilçede oynanan spor müsabakalarını izlemeye çalıştığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

''Statlarda sağımda, solumda oturan seyircilerin küfürlerinden rahatsız oluyorum. Benimle birlikte bir çok kişi de rahatsız oluyor edmedicom.com. Bunların önüne geçebilmek için böyle bir uygulama başlattık. Beden eğitimi öğretmeni arkadaşımız da bu işe gönüllü destek oldu. Stadımızda küfür ve argo tezahürat olmadan da tezahürat yapılabileceğini öğrencilerimiz gösterecek.'

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.