banner

İstanbul Aydın Üniversitesi’nden Snowboard’da çifte şampiyonluk
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonun önderliğinde 1-4 Mart 2012 tarihleri arasında, Bursa Uludağ’da düzenlenen “ Üniversiteler Snowboard Türkiye Şampiyonası ve “İstanbul Üniversiteleri Snowboard Şampiyonası II. Etabı’nda” İstanbul Aydın Üniversitesi Snowboard Erkek Takımı 400 sporcu öğrencinin katıldığı müsabakaları birinci sırada tamamlayarak üniversiteye çifte şampiyonluk kazandırdı.

İstanbul Aydın Üniversitesi’nden Snowboard’da çifte şampiyonlukSonuca göre Milli Sporcu kategorisinde yarışan İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü Öğrencisi Hasan Batıkan Yılmaz Şampiyonanın Pist Rekorunu kırarak 39 saniye ile Türkiye Şampiyonu, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi ve Finans Bölümü Öğrencisi Meriç DUMLU 42 saniye ile Türkiye Üçüncüsü oldu. Mühendislik Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü Öğrencisi Âdem Ali Abdulgaffarademoğlu, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi ve Finans Bölümü Öğrencisi Görkem BİNGÖL takım sıralamasına sağladıkları puan avantajı ile İstanbul Aydın Üniversitesi’nin Snowboard Erkek Takımı, 40 üniversite içinde şampiyonluk kürsüsüne çıkarken, iki şampiyonluk kupasını da üniversiteye kazandırdı.

 TÜSF ÜNİVERSİTELER SNOWBOARD TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONUÇLARI

1_İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ                 160 Puan

2_İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ                   134 Puan

3_İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ                               50 Puan

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.