banner

Hakan Şükür de 4+4+4’ü yorumladı
AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, mecliste gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, Milli Eğitim Komisyonu'nda yaşanan olayları hatırlatması üzerine Şükür, "Birden kürsü işgali oldu, konuşulmadı gibi oldu ama bir önceki oturumda konuşuldu. Bu şekilde karara bağlandığı ifade edilmişti. Onun üzerinden devam edince, böyle tepkisel bir reaksiyon oldu" diye konuştu.
hakan_sukurHakan Şükür, danışmanının kendisini ortamdan çıkarmak istediğini belirterek, danışmanına 'sen ne karışıyorsun' gibilerinden birkaç kişinin atıfta bulunduğunu ve danışmanının 3-4 kişinin kucağında dışarı atıldığını söyledi. Şükür, bu durumun isminden kaynaklanan bir şey olduğuna dikkati çekerek, "Benim yanımda olsun veya olmasın bana ait olan bir şey üzerinden gündeme gelme politikası olarak gördüğüm bir şey bu" dedi. Mağdur olanın aslında kendilerinin olduğunu vurgulayan Şükür, böyle bir şikayete kimsenin hakkı olmadığını ve danışmanının çok değer verdiği bir insan olduğunu anlattı. Komisyonda kameraların olmadığını ve bunun tespitinin bu yüzden yapılamadığını kaydeden Şükür, ispatı olmayan bir şeyin toplum önünde yapılmasının doğru olmadığına işaret etti.
"BİR BİR ŞEYLER ÜRETEN VAR, BİR DE ÜRETİLEN ÜZERİNDEN KONUŞANLAR VAR"
Şükür, başka bir gazetecinin, "CHP'li vekiller dün basın toplantısı yaptılar. AK Parti'lilerin paralı adamları, tetikçileri gibi ifadeleri kullandılar, bununla ilgili ne söyleyeceksiniz" sorusuna, "Bir bir şeyler üreten var, bir de üretilen üzerinde konuşanlar var. Yani hoş değil, bizim partimizin kesinlikle o anlamda üslubu yok" cevabını verdi. Şükür, komisyonda CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'un 13 saat konuşarak bir rekor kırdığını vurgulayarak, kendilerinin de aslında dinleme rekoru kırdığını söyledi. Bir televizyon kanalında yaptığı programa gitmediğini kaydeden Şükür, "Kendi programımda yoruma bile gitmedim bunu bile başka yerlere çeken farklı insanlar oldu. Benim burada olduğum belli olan bir ortamda bile bu çıkıyorsa artık pes diyorum" şeklinde konuştu.
"BEN KENDİMİ DİNDAR OLARAK GÖRMÜYORUM"
Şükür, danışmanın da olay esnasında karşı tepki olarak yumruk attığı iddialarına ilişkin, "Bu konuda yemin edebilirim şu anda büyük bir tahribata maruz kalmış her tarafı dağıtılmış yaka paça dışarı atılmış birinden bahsediyoruz. Beni çekmeye çalışırken yaşadığı bir şey" dedi. Komisyonda dünde bir tartışma olduğunu anlatan Şükür, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Dünde bir tartışma oldu, orada söz alamadık aşırı konuşmacı olmasından dolayı. Kimse kimseyi sorgulama hakkına sahip değil.
Herkesin inancı kendine aittir orada söylenmeyen veya kendisinin algıladığı bir şekilde muhalefet yaparsanız olmaz. Ben kendimi dindar olarak görmüyorum. Yeterli görmüyorum daha doğrusu. Çok şükür Müslümanız hepimiz, bütün vekiller oradaki arkadaşlar. Farklı dine de mensup olabiliriz hiç fark etmez ama bunu toplum önünde toplumun örnek aldığı insanlar olarak olmadık bir şekilde alıp farklı bir şekilde göstermek kutuplara ayırır. Gerçek dindarlık hangi dine ait olursa olsun bu değildir diyorum. Gerçek dindarlık iyi bir insan olabilmek demektir. Olanı olduğu gibi değerlendirebilmektir. Orada ifade etmek isterdim ama dediğim gibi çok karışık."

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.