banner

Elektrik faturasını nasıl düşürebilirsiniz?
Alınacak bazı basit tedbirlerle evlerde tüketilen elektrik enerjisinden ciddi oranda tasarruf edilebilir ve fatura düşürülebilir.

AA muhabirinin Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden derlediği bilgiye göre, evlerde kullanılan elektrikli ev aletlerinden istenilen hizmet ve konfor seviyesini etkilemeksizin daha az enerji ile faydalanmak mümkün. Bunun için yapılması gereken en önemli şey ise ev aletlerinin doğru kullanmayı bilmek ve bunu uygulamaya geçirmek.

Elektrik zammına karşı, tasarruflu enerji kullanımı için tozlanan lambaların silinmesi, ev eşyalarının doğal ışığa göre yerleştirilmesi, dekoratif lamba yerine tasarruflu aydınlatmaların tercih edilmesi, buzdolabının güneş alan ya da radyatör yakınına yerleştirilmemesi gibi önlemler tavsiye ediliyor.

''Akıllı saat'' olarak bilinen elektronik sayaçların taktırılarak, çok enerji harcayan ev aletlerinin gece saatlerinde kullanılması da faturalardaki rakamların düşmesini sağlıyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.