banner

Herkes en az lise mezunu olacak
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 4+4+4 eğitim sistemiyle ülkede herkesin en az lise mezunu olacağını söyledi.
bekir_bozdagBozok Üniversitesi Yenifakılı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nun temel atma törenine katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, hükümet olarak Türkiye’nin her tarafına bilimin, bilginin gücünü götürüp yaygınlaştırmak istediklerini belirterek, “Biz bir şeyi daha yapmak istedik ve onun da adımını attık. 4+4+4 eğitim sisteminin adımını attık, yani Türkiye’de zorunlu eğitimi 12 yıla çıkardık. Bunun anlamı şu, bundan sonra Yenifakılı ilçesinde veya köyünde veya Türkiye’nin herhangi bir yerinde bütün insanlarımız en az lise mezunu olacak” dedi.
Yeni sistemle ilgili bilgi veren Bozdağ, “Bunun ilk 8 yılı zorunlu, diğer 4 yıl da zorunlu ama ilk 8 yıl okullarda eğitime devam etme zorunluluğu var. Üçüncü 4 yılda da tercih hakkı veriyoruz. Eğer okula devam etmek istemiyorsa açık liseye devam edip eğitimini tamamlamış olacak. Böylelikle, köyde olsun, beldede olsun, ilçede olsun, kadın olsun, erkek olsun bütün evlatlarımızı bilgi ile buluşturacağız, daha bilgili, daha güçlü bireyler oluşturacağız. Bunun adımını attık, hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.