banner

Başbakan Erdoğan’a fahri doktora ünvanı
Kudüs Üniversitesi tarafından Başbakan Erdoğan'a, ''İnsan ve Toplum Bilimleri Fahri Doktora'' unvanı verildi.

Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, El Kudüs Üniversitesi'nin İsrail tarafından tanınmayan diplomalarının, Türkiye tarafından tanındığını belirterek, ''Bırakın tanımasınlar önemli değil, ne ki İsrail? Hiç önemli değil'' dedi.

Kudüs giderse başka Kudüs yoktur olmayacaktır

El Kudüs Üniversitesi rektörünü, Kudüs'ü bin yıldan daha fazla tarihini ve bugün ise sıkıntı ve zulmü en iyi bilen şahsiyetlerden biri olarak gördüğünü belirten Erdoğan, ''Sizlerden beklentimiz gittiğiniz her yerde, katıldığınız her uluslararası toplantı ve konferanslarda bıkmadan usanmadan gördüklerinizi yaşadıklarınızı anlatmanızdır'' diye konuştu.

Kudüs'ün her geçen gün uluslararası toplumun kayıtsız duruşu önünde işgalcinin kontrolüne doğru kayıp gittiğini vurgulayan Erdoğan, ''Kudüs giderse başka Kudüs yoktur olmayacaktır. Bunu gördüğünüz herkese anlatınız. Sözlerinizin geniş kesimlerce kabul göreceğine ve bir gün uluslararası camiayı yattığı bu uykudan uyandıracağına eminim'' dedi.

Erdoğan, beşeri bilimler alanında şahsına tevdi edilen fahri doktora unvanının bugüne kadar aldığı benzer unvanlar arasında en anlamlısı olduğunu kaydetti.

Filistin, Kudüs olmadan bir anlam ifade etmez

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistin halkının Türkiye'nin verdiği desteği asla unutmayacağını belirterek, ''Filistin ile kucaklaşmadan kendini mutlu hissetmeyen Türkiye'den sesleniyorum; Filistin Kudüs olmadan, başkenti Kudüs olmadan bir anlam ifade etmez. İsrail'in işgali ne kadar ilerlerse ilerlesin biz davamıza devam edeceğiz'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.