banner

Turgut Özal'ın ölüm raporu açıklandı
Merhum cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın naaşı açılarak ölümüne ilişkin Adli Tıp Kurumu’nda yapılan incelemelerin ardından savcılğa giden rapor açıklandı Ankara Başsavcılığı, “Turgut Özal'ın öldürüldüğüne dair delil bulunamadı” açıklaması yaptı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümüne ilişkin Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporu yazılı açıklama ile değerlendirdi. Başsavcılık, zehirlenmeye dair bulguya rastlanmadığını belirterek, Özal’ın kesin ölüm nedenin tespit edilemediğini bildirdi. Başsavcılık, Özal'ın naaşında yapılan incelemeye ilişkin Adli Tıp Kurumu raporunda mevcut bilgi ve bulgular ile kesin ölüm sebebinin tespit edilemediğinin oy birliğiyle mütalaa edildiğinin bildirildiği kaydedildi.

 “Adli Tıp Kurumu raporunda ölümün hemen sonrasında gerekli otopsi işleminin ve ölü üzerinden derhal alınması gerekli kan, idrar ve doku örnekleri gibi materyallerin alınarak incelemelerinin yapılmamış olması nedeniyle kesin ölüm sebebinin saptanamadığının bildirilmiş olması nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından dosyada mevcut Adli Tıp Kurumu raporu diğer bulgu ve deliller ışığında soruşturmaya devam edilerek, muktezaya bağlanacaktır” denildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.