banner

Atama bekleyen öğretmenlerden darağaçlı protesto
Ataması yapılamayan Teknik ve Mesleki Eğitimi mezunu bir grup ile onlara destek veren Türk Eğitim-Sen üyeleri, Galatasaray Lisesi önünde cansız mankeni darağacında asarak hükümeti protesto etti.

Taksim meydanında toplanan yaklaşık 300 kişilik grup, ''Kamuda unvan hakkımız'', ''Ücretli Köle Olmayacağız'' ''28 Şubatın Mağdurlarıyız” şeklinde sloganlar eşliğinde Galatasaray Lisesi önüne yürüyüşe geçti. Yarı yolda bir açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, 28 Şubat sürecinin gerçek mağdurları olan Teknik öğretmenlere sahip çıkan yegane sendika kendilerinin olduğunu belirterek, ''Sayın Başbakan ve Milli Eğitim Bakanı; dünya teknoloji yarışına girmek istiyorsak, bunun ilk adımı teknik öğretmenlere ve teknik eğitime destek sahip çıkmaktır'' dedi.

Galatasaray lisesi önüne gelen grup, burada kurulan dar ağıcına, üzerine siyah gelinlik giydirilmiş cansız bir mankeni sloganlar eşliğinde sembolik olarak astı.

Burada teknik ve meslek öğretmenleri adına basın açıklaması yapan Alev Çığ, 28 Şubat sürecinde bazı kesimlerin üniversite okumasını engellemek isteyen güçlerin baskılarıyla teknik ve mesleki eğite darbe vurulduğunu savunarak, ''28 Şubat mağdurlarının mağduriyetleri giderilmiş fakat Teknik Öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi adına hiçbir girişimde bulunulmamış ve Teknik öğretmenler adeta kaderleriyle baş başa bırakılmışlardır. Yıllardır yapılan öğretmen atamalarında Teknik Öğretmenlere ayrılan kontenjanların yetersizdir. Adalet bekliyoruz'' dedi.

Grup açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.