banner

KPSS çetesi neden hala yakalanamadı?
Mehmet Y. Yılmaz Hürriyet Gazetesi’ndeki bugünkü köşesinde KPSS sorularını çalıp dağıtan çetenin neden hala yakalanamadığını ve olayın neden üstüne gidilmediğini yazdı. Yılmaz yazısında Başbakan Erdoğan’ı da eleştirerek, “Başbakan zaman zaman demeç veriyor, çetelerle mücadele konusunda hükümetinin ne kadar başarılı olduğunu anlatıyor ama KPSS çetesine gelince akan sular duruyor olmalı.”  diye yazdı.

İşte Yılmaz’ın o yazısı;

Devletten bile güçlü çete!

BUNUNLA ilgili olarak yaptığım açıklama bazı okuyucuların dikkatinden kaçmış, “pazartesi soruları”nı neden artık gündeme getirmediğimi soruyorlar.

Bu köşede açıklamıştım ki bazen sorulara yanıt verilmemesi de bir tür yanıttır aslında. Her konuda söyleyecek bir şeyler bulan yüksek makamların sorulara yanıt vermemesi de bu anlamda bir yanıttır diye düşündüğümü yazmıştım.

Siyasi ahlak meselelerinde ise yanıtsız kalmak genellikle kesin bir yanıttır diye düşünüyorum.

Ama bu durum KPSS sorularını çalıp, dağıtan çetenin neden hâlâ yakalanamadığını merak etmeme de engel değil.

Başbakan, hırsızlık ortaya çıkınca MİT Müsteşarı’nı ve Emniyet Genel Müdürü’nü görevlendirmiş, “Dosyayı da önce bana getirin” talimatını vermişti.

Son zamanların isimlendirmesiyle söyleyecek olursak “devlet” hırsızlar çetesinin üzerine salınmıştı!

Ama ortaya çıkıyor ki bu çete devletten bile güçlü!

Ortada ne bir zanlı var ne de bir ipucu.

Başbakan zaman zaman demeç veriyor, çetelerle mücadele konusunda hükümetinin ne kadar başarılı olduğunu anlatıyor ama KPSS çetesine gelince akan sular duruyor olmalı.

Yazının tamam için tıklayın

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.