banner

Bakan Dinçer: CHP’den somut öneriler bekliyoruz
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, okula başlama yaşının 1 yıl öne alınmasının kabul edilmesi halinde müfredatın çocukların pedagojisine göre yeniden düzenleneceğini açıkladı.
omer_dincer_mebMilli Eğitim Bakanı Dinçer, Rixos Otel'de düzenlenen kızların okullaşma oranının artırılmasına yönelik projenin imza töreni sonrası gazetecilerin Meclis'te görüşmeleri devam eden 4+4+4 sistemine ilişkin sorularını cevapladı. CHP'nin bu konuda düzenlediği ankete ilişkin soru üzerine Dinçer, CHP anketinin metodolojik olarak bir değer ifade etmediğini, yanlış bilgiler üzerinden tartışma yürütüldüğünü söyledi.
Okula başlama yaşının 1 yıl öne alınmasının komisyonda kabul edilmesi ve yasanın bu şekilde çıkması halinde müfredatın ona göre ayarlanacağını belirten Dinçer, "Müfredatı çocukların pedagojisine göre yeniden düzenleriz" diye konuştu.
Türk toplumunun eğitim seviyesinin yükseltilmesi için zorunlu eğitimin kesintili şekilde 12 yıla çıkarılacağını belirten Dinçer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun uzlaşma önerisi için de, "Uzlaşma, kelime olarak uzlaşma önerisinden öteye gitmedi" yorumunda bulundu.
TBMM Milli Eğitim Komisyonu'ndaki 12 saatlik konuşma eylemine de değinen Dinçer, "12 saat konuştu ama ne konuştu siz irdeleyin. Ellerine geçirdikleri bütün malzemelerin fotokopisini çekip okuyor olmak, konuya katkı sağlamak anlamına gelmez" dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.