banner
banner
banner

Üniversiteli öğrenciler köy okulunu onardı
İstanbul Aydın ve Marmara üniversitelerinde okuyan bir grup öğrenci, Hakkari'nin Çukurca ilçesine bağlı Irak sınırında bulunan Çığlı köyündeki Şehit Binbaşı Erdoğan Özdemir İlk ve Orta Okulu'nda başlattıkları onarım çalışmalarını tamamladı.

İstanbul Aydın ve Marmara üniversitelerinde okuyan bir grup öğrenci, Hakkari'nin Çukurca ilçesine bağlı Çığlı köyündeki Şehit Binbaşı Erdoğan Özdemir İlk ve Orta Okulu'nda başlattıkları onarım çalışmalarını tamamladı.

Irak sınırındaki okulda öğrencilerin daha sağlıklı bir ortamda eğitim görmesi için "Anadolu ile El Ele" projesi kapsamında Hakkari'ye gelen İstanbul Aydın ve Marmara üniversitesinden bir grup öğrenci, Çukurca ilçesi Çığlı köyüne giderek 10 derslikli Şehit Binbaşı Erdoğan Özdemir İlk ve Orta Okulu'da onarım çalışması başlattı.

Hafta sonu boyunca köylüler ve öğretmenlerle okulun boya, badana ve tamirat işlerini yapan öğrenciler, okul duvarlarını da çizdikleri resimlerle süsledi.

Okulun fotokopi makinesi, projeksiyon cihazı ve yazıcı gibi eksikliklerini de gideren öğrenciler, köydeki 600 öğrenciye kışlık giyecek, kırtasiye malzemesi ve oyuncak yardımda bulundu.

Öğrenciler çalışmalarının tamamlanmasının ardından köylülerle dilek balonları da uçurdu.

Marmara Üniversitesi AKUT Öğrenci Topluluğu üyesi Yusuf Uyan, gazetecilere yaptığı açıklamada, sınıra okulun Matematik öğretmeni Duygu Karaduman'ın çağrısı üzerine geldiklerini belirtti.

Öğrenciler, "Okulumuzun tamamını boyadık. Öğrencilere bazı hediyeler verdik. Bütün herkesin bu bölgeye yardımlarını bekliyoruz. Okula yapılan yardımlarda katkısı bulunan Beşiktaş Belediyesi ile Bahçeşehir Üniversitesine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Öğrencilere duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür eden Çığlı köyü muhtarı Abdurrahman Ecer de Türkiye'nin sıfır noktasında bulunan okullarına herkesin destek sunmasını istedi.

Ecer, "İstanbul'dan buraya gelen tüm öğrencilerimize köyüm adına teşekkür ediyorum" dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.