banner
banner
banner

Yılın öğretmenine ödül
Şırnak'ta yılın öğretmeni seçilen ve 24 Kasım Öğretmenler Gününde Çankaya Köşkünde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşen Pınar Demiray, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Taekwondo Karate Budo Federasyonunca açıklanan 2013 yılı başarılı sporcu antrenör ve hakemleri arasında "Yılın Bayan Hyong Sporcusu" olarak Oscar ödülüne layık görüldü.

Silopi ilçesindeki Çukurcu İlköğretim Okulunda beden eğitimi öğretmeni Pınar Demiray, AA muhabirine, KKTC'de Taekwondo Karate Budo Federasyonu tarafından yılın sporcusu seçildiğini söyledi.

Demiray, 26 Ocak'ta KKTC'de gerçekleştirilecek "Yılın Oscarları Ödül Töreni"ne Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen tarafından davet edildiğini ifade ederek, şöyle dedi:

"KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Derviş Eroğlu’nun da katılacağı törende Oscar ödülünün Sayın Eroğlu tarafından verileceği belirtildi. Daha önce de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmüştüm. İkinci kez bu düzeyde onure edilecek olmak beni gururlandırdı. Üstün hizmet belgesinin ardından Oscar ödülüne layık görüldüm. Şırnak'ta yılın öğretmeni, Kıbrıs'ta da yılın sporcusu seçilip Oscar almak beni çok gururlandırıyor."

Başbakana davet

Silopi'ye Oscar ödülü kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını anlatan Demiray, "Cudi'den daha nice pınarlar ve yıldızlar doğar. Özelikle Doğu'da kazanılacak bir başarının Türkiye’nin her yerinde çok ses getireceğine inanıyorum. Bu kapsamda çok güzel çalışmalarım ve planlarım var" dedi.

Başbakan Erdoğan'ı Silopi'ye davet eden Demiray, "Sayın Başbakanımızla görüşme fırsatımızın olması halinde ilçedeki koşulları ve başarılarımızı ifade etme şansım olacak. Bu nedenle Başbakanımızı ilçemize bekliyoruz" diye konuştu.

Çukurca İlköğretim Okulu öğrencileri ise öğretmenleri Demiray'ın başarılarından duydukları mutluluğu dile getirerek, büyük başarılar elde etmek için öğretmenlerinin izinde olduklarını belirtti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.