banner
banner
banner

Amerika’daki en popüler sertifika programları
Amerika'da eğitim alarak kısa sürede meslek sahibi olabilirsiniz. ABD'de sertifika programları hakkında tüm merak ettiklerinizi Eğitim Danışmanı Ayşe Canan Altındaş yazdı...

Amerika’daki sertifika programları, Türkiye’deki üniversite mezunlarının ve özellikle profesyonellerin ilgisini son 5 senedir oldukça çekmekte. Master programlarına girmenin zorluğu, eğitim sürecinde daha kısa tercihlere yönelim, ve derinlemesine teorik bir eğitimden ziyade iş hayatında kullanılabilecek pratik becerilerin kazanılması isteği, Amerika’daki sertifika programları’nı oldukça popüler hale getirdi. Sertifika programları genelde konulara göre okuldan okula değişse de, bu yazıda bizim de danışmanlık hizmetlerinde öğrencilerimizi yolladığımız Amerika’daki en popüler 5 sertifika programını bulacaksınız.

 1. UCLA Extension

UCLA Extension’da, finanstan iç tasarıma kadar çok çeşitli konularda sertifika programları bulabilirsiniz. Türkiye’den öğrencilerin en çok tercih ettiği sertifika programı okulu olarak, gittiğinizde birçok Türk öğrenciyle karşılaşmanız oldukça olası. Ayrıca genel olarak UCLA öğrencileriyle kaynaşma imkanınız da var. UCLA sertifika programının başka iyi bir özelliği ise, bu programda ders tamamladıktan sonra, Amerika’daki birçok okul için iyi bir Master adayı olmanız mümkün. UCLA Extension’daki programları görmek için linke tıklayınız.

 2. Baruch College

New York City’de mi bir sertifika programına gitmek istiyorsunuz? Öyleyse Baruch College’ın işletme ve İngilizce sertifika programları tam size göre. Muhasebe, finans, bilişim teknolojileri, pazarlama, uluslararası ticaret gibi alanlarda sertifika programları sunan Baruch College’da bir programa girmek için, TOEFL’ı kesinlikle almalısınız. Ayrıca başvuran öğrencilerden bir de niyet mektubu isteyen okulda Baruch’un işletme programındaki profesörlerden ders almanız mümkün. Baruch’un sertifika programları sitesine girmek için tıklayınız.

 3. Berkeley Extension

İşletme sertifikanızı Amerika’nın en iyi işletme okullarından birine sahip bir üniversiteden mi almak istiyorsunuz? Ancak bu programa girmek öyle kolay değil. En az 2 yıllık iş tecrübesi isteyen bu programda eğitimler 15 hafta sürüyor. Sanat, tasarım, eğitim, teknoloji ve işletme alanlarında sertifika programlarına sahip okulun websitesini incelemek için tıklayınız.

 4. NYU School of Continuing and Professional Studies

Hem diploma hem de sertifika programları olanağı sunan New York University’nin bu fakültesinde çok spesifik dallarda sertifika programlarına girmek mümkün. Starteji ve liderlik, Android app geliştiriciliği, dijital pazarlama gibi günümüzün şartlarına uygun bu programlardan çıktığınızda CV’nizin daha da değerleneceği tartışılmaz. Ayrıca birçok sertifika programında şöyle bir opsiyon mevcut: Programı başarıyla tamamladıktan sonra o dalın Master diplomalı programına geçiş yapabilirsiniz. Eğer New York Universitymezunuyum demek istiyorsanız, bu program sizin için ideal.

5. Boston University

Sertifika programınızı Amerika’nın öğrenci şehri Boston’da tamamlamak isterseniz, Boston University’nin sertifika programları tam size göre. Boston University de oldukça spesifik dallarda sertifika programı olanağı sunuyor. Inovasyon ve girişimcilik, proje yöneticiliği, e-commerce systemleri ve teknoloji programları gibi yine günümüzün iş dünyasında birçok kişinin eğitim almaya ihtiyaç duyduğu bu sertifika programlarını başarıyla tamamlamak için en az 3.0′la mezun olmasınız. Programlar hakkında okulun websitesinde bilgi edinmek için tıklayınız.

Eğer bu programlara Pavlov’s Partner ile başvurmak veya okullar hakkında danışmanlık almak isterseniz, Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ‘a mail atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Ayşe Canan Altındaş Washington University'de Psikoloji ve Ekonomi lisansımı tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndüm ve yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe bir süre çalıştım. Şu anda Bilgi Üniversitesi bünyesinde psikoterapist olarak çalışmakta ve  kendi ofisimde öğrencilere profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktayım. Bana ulaşmak için lütfen sitenin sağ üst köşesindeki sosyal medya veya e-mail butonlarından birini kullanınız.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.