banner

Study UK Mezun Ödülleri’ne başvurular başladı
Bilim, kültür-sanat, sosyal eylem veya girişimcilik alanlarında başarılara imza atmış Birleşik Krallık mezunlarına fırsat sunan Study UK Mezun Ödülleri’ne başvurular başladı.

studyuk_bc_eylul2022British Council, Birleşik Krallık’ta yükseköğrenim görmüş mezunların başarılarını, Study UK Mezun Ödülleri ile kutluyor. ‘Bilim ve Sürdürülebilirlik’, ‘Sanat ve Kültür’, ‘Sosyal Eylem’ ve ‘İş ve Girişimcilik’ kategorilerini içeren yarışmaya başvurular, 28 Ekim tarihine kadar British Council Türkiye web sitesinden gerçekleştirilebiliyor. Kazananlar, iş bağlantılarını geliştirmenin yanı sıra profesyonel gelişimleri için kullanabilecekleri 2.500 Sterlin’lik ödülün de sahibi oluyor.

Birleşik Krallık'ta dünya standartlarında öğrenim gören öğrencilerin aldığı eğitim, yaşamları boyunca onlara birçok avantaj sağlıyor.  British Council tarafından düzenlenen ve bu sene dokuzuncusu gerçekleştirilen Study UK Mezun Ödülleri, Birleşik Krallık yüksek eğitim kurumlarından mezun kişilerin, alanlarında ulaştıkları başarıları ve Birleşik Krallık'ta gördükleri eğitimin bu başarıyı nasıl etkilediğini göstermek amacıyla hayata geçiriliyor.
Birleşik Krallık mezunlarının dünya çapında fark yaratan başarılarının kutladığı prestijli Study UK Mezun Ödülleri’ne başvurular, Eylül ayı itibariyle başladı. Birleşik Krallık mezunlarının başarı hikayelerini öne çıkarmayı ve kutlamayı amaçlayan Study UK Mezun Ödülleri, Türkiye’de yaşayan tüm Birleşik Krallık mezunların başvurularına açık. Başvurular, British Council Türkiye web sitesi üzerinden kabul ediliyor.
Birleşik Krallık üniversitelerinden mezunların aday olabileceği ve ‘Bilim ve Sürdürülebilirlik’, ‘Sanat ve Kültür’, ‘Sosyal Eylem’ ve ‘İş ve Girişimcilik’ alanlarında dört kategoriden oluşan yarışmanın başvuruları, 28 Ekim Cuma günü sona eriyor. Yarışmaya, Birleşik Krallık dışında yaşayan ve son 15 yıl içinde en az bir dönem lisans veya lisansüstü eğitimlerini Birleşik Krallık’ta veya Birleşik Krallık eğitim kurumunun başka bir ülkede yürüttüğü programı tamamlamış olan mezunlar başvurabiliyor. Türkiye’den başvuran adaylar, aynı zamanda global Mezun Ödülleri için de değerlendirmeye alınıyor ve başarılarını tüm dünya ile paylaşma şansı elde ediyor.
Kazananlara, global basın ve dijital yayın yoluyla uluslararası bilinirliğini artırma, profesyonel ağlar ve iş bağlantıları oluşturma şansı sunan yarışma aynı zamanda profesyonel gelişim için kullanılabilecek 2.500 Sterlin fon fırsatı da sağlıyor. Kazananlar, Mart 2023’de British Council Türkiye websitesi üzerinden açıklanıyor.

Uygunluk kriterleri ve başvurular için www.britishcouncil.org.tr/study-uk/alumni-awards-2023adresi ziyaret edilebilir.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.