banner

Fırat Üniversitesi’nde okçuluk kulübü kuruldu
Fırat Üniversitesi gerçekleştirdiği bilimsel ve teknik çalışmalarla öğrencilerini geleceğe hazırlarken, bünyesinde oluşturduğu öğrenci kulüpleriyle de öğrencilerinin sosyal alandaki faaliyetlerini geliştirmeye devam ediyor.

Fırat Üniversitesi’nde okçuluk kulübü kurulduBu kapsamda Fırat Üniversitesi’nde okçuluk sporunun gelişmesi amacıyla bir kulüp kuruldu. Öğretim Görevlisi Öner Kova koordinatörlüğünde faaliyetlerine başlayan Okçuluk Kulübü’ne öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. Yeni kurulan kulüp hakkında bilgiler veren Kova, şu an 32 öğrencinin Okçuluk Kulübü’ne üye olarak çalışmalarına başladığını belirterek,  ilk aşamada kendilerine temel okçuluk eğitimi verileceğini söyledi.

Kova, “Rektörümüz Prof. Dr. A. Feyzi Bingöl’ün onayı ve destekleriyle Okçuluk Kulübü’nü kurduk. Kulübümüzü kurduktan sonra gereken malzemeler ile ilgili çalışmalara başladık. Çünkü okçuluk kendine has malzemeleri olan bir dal. Şu anda bir takım oluşturabilecek kadar yay ve malzeme aldık. Hemen akabinde çalışmalara başlamak için girişimlerde bulunduk. Güvenli bir alan olması açısından ilk çalışmalarımızı Elazığ Atatürk Stadyumu Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirdik. Bu kulübün kurulmasında başta Rektör Prof. Dr. A. Feyzi Bingöl olmak üzere, kulübe malzeme alımı noktasında desteklerini esirgemeyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Kılıç ve Sağlık Kültür Spor Dairesi Başkanı Hacı Çimtay’a teşekkür ediyorum” dedi.

Fırat Üniversitesi Okçuluk Kulübü üyesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Hacı İbrahim Özbal ise, Fırat Üniversitesi bünyesinde böyle bir kulübün açılmasının önemli olduğunu belirterek, açılan kulüp sayesinde kendisinin ve bu spora gönül verenlerin okçuluk alanında daha iyi bir konuma gelebileceklerini söyledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.