banner

Eğitimci Necdet Doğanata vefat etti
Doğanata Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı, Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı Kurucusu, İzmir Özel Fatih Koleji İşletmeleri. A.Ş. ve İzmir Özel Fatih Dershanesi Kurucu Temsilcisi Necdet Doğanata vefat etti

Kurban Bayramı tatili için eşiyle birlikte Midilli Adası'na giden Doğanata, dün gece geçirdiği kalp krizi sonucunda yaşamını yitirdi. Doğanata'nın cenazesinin, Midilli Adası'ndaki işlemlerin tamamlanmasının ardından deniz yoluyla Ayvalık'a, oradan da İzmir'e getirileceği bildirildi.

Necdet Doğanata, İzmir Fatih Koleji, anaokulu, ilkokul, fen lisesi, anadolu lisesi gibi eğitim kurumlarını bünyesinde barındıran Doğanata Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu ve İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyeti başkanlığı yapıyordu.

Doğanata, evli ve iki çocuk babasıydı.

Doğanata bugüne kadar;

İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı,

TOBB Eğitim Sektörü Meclis Başkanı,

İzmir Ticaret Odası Eski Yönetim Kurulu ve Meclis Üyesi,

Ege Bölgesi Özel Okullar Derneği Başkanı,

Delron Elektronik San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı,

Pelmin Su Ürünleri San. ve Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı,

Doğanata Su Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı,

Doğanata Elektronik Yazılım San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı,

ISPRO İletişim Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı,

Doğanata İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini yürüttü

Değerli büyüğümüz Necdet Doğanata'nın naaşı, 30 Ekim 2012 Salı günü Bornova Ali Rıza Güven Camisi'nde kılınacak ikindi namazına müteakip eski Bornova Mezarlığı'ndaki aile kabristanına defnedilecektir. 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.