banner

Dünya Liselerarası Hentbol Şampiyonası başladı
Türkiye Okul Sporları Federasyonu ile Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) organizesinde düzenlenen Dünya Liselerarası Hentbol Şampiyonası'nın açılış töreni yapıldı.

Hayri Gür Spor Salonu'nda düzenlenen törene, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, ISF Genel Sekreteri Jan Coolen, Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ayhan Pala ile sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Vali Öz, Trabzon'un spor altyapısıyla Türkiye'nin en güçlü kentlerinden biri olduğunu ifade ederek, "Başka bir uluslararası organizasyona ev sahipliği yapmanın gururunu taşıyoruz. Karadeniz ve Avrupa Gençlik Oyunları olmak üzere ulusal ve uluslararası oyunlara büyük bir özveriyle ev sahipliği yaptık. Trabzon'un spor altyapısı ve kurumsal kapasitesi böylelikle her geçen gün güçlendi. Trabzon artık uluslararası organizasyonları profesyonelce yapacak duruma gelmiştir" diye konuştu.

ISF Genel Sekreteri Coolen de Trabzon'da ilk kez gelmesine rağmen gösterilen ilgiden büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, "Hiç şüphesiz bu güzel yerde en iyi koşullarda olacağımıza eminim. Bu  koşulları oluşturan organizasyon komitesine ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bu tür organizasyonlarla genç sporcularımıza diğer ülkelerde yeni arkadaşlıklar kazanma şansı doğuyor. Böylece kendileri ve gittikleri ülkeleri gördükten sonra iyi bir tecrübe edinmiş oluyorlar" dedi.

Konuşmaların ardından, sporcu ve hakem yeminleri okundu. Şampiyonada mücadele edecek sporcuların taşıdığı 24 ülkeye ait bayrakların salondan alkışlar eşliğinde ayrılmasının ardından halk oyunları gösterileri sunuldu.

Türk takımları galibiyetle başladı

Türkiye, şampiyonaya ev sahibi olduğu için diğer ülkelerden farklı olarak iki kız ve iki erkek olmak üzere dört okul takımıyla katıldı. Türk takımları, rakipleri Brezilya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan karşısında salondan galibiyetle ayrıldı.

Şampiyona 28 Haziran'a kadar devam edecek.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.