banner

ABD’den Burç’a 18 madalya
Amerika’da yapılan 27.uluslararası ilköğretim matematik olimpiyatında Özel Burç Eğitim Kurumları'na bağlı Çukurova İlköğretim ve Öge İlköğretim Okulları'nın öğrencileri toplam 18 madalya kazandı

Burç Koleji madalya alan öğrencilerAmerika’da yapılan 27. Uluslararası İlköğretim Matematik Olimpiyatı'nda Özel Burç Eğitim Kurumlarına bağlı Çukurova İlköğretim ve Öge İlköğretim okullarının 5 Altın, 7 Gümüş ve 6 Bronz olmak üzere toplam 18 madalya kazandı.
27. Uluslararası İlköğretim Matematik Olimpiyatı (AMC-8) Amerika Birleşik Devletleri Matematik Birliği ve Nebraska Üniversitesi tarafından internet ortamında yapıldı. Kendi alanında dünyanın en prestijli yarışması sayılan AMC-8 Uluslararası İlköğretim Matematik Olimpiyatı'na bu yıl dünya genelinde 86 ülkeden 120 bin ilköğretim öğrencisi katıldı.

Türkiye’nin gururu oldular!
Türkiye'den yarışmaya katılan okullar arasında bulunan Adana Özel Burç Eğitim Kurumlarına bağlı Özel Burç Öge ve Özel Burç Çukurova ilköğretim okulları toplam 18 madalya kazanarak Türkiye’nin gururu oldu. Yarışmada madalyalar Türkiye, Çin, Amerika, Kanada, Rusya, Kore ve Tayvan’lı öğrencileri arasında paylaşıldı.
Matematik olimpiyatında Özel Burç Öge İlköğretim Okulu öğrencilerinden Osman Berk Uyan, Furkan Ballı, Yunus Emre Güven Altın madalya, Cengiz Buldu, Yusuf Elbasan, Gülay Şahbaz, Enes Kangöz, Mertcan Avcu Gümüş madalya, Numan Emin Kaya, Erencan Gür, Ali Akkaya Bronz madalya alarak toplamda 11 madalya kazandılar.
Özel Burç Çukurova İlköğretim Okulu öğrencilerinden ise Leylanur Karaytuğ, Esmanur Eraslan, Mustafa Faruk Kılınçlı Altın madalya, Mahmut Ayan, Ayşe Korkmaz Gümüş madalya, Vedat Göçmen, Bengisu Kübra Takkin Bronz madalya alarak toplamda 7 madalya kazandılar.

Sözeri: Başarılarımız devam edecek!
Öğrencilerinin Dünya Bilim Olimpiyatlarında 5’i Altın 18 madalya kazanmasının ülkemiz adına gurur verici olduğunu söyleyen Burç Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sultan Sözeri “Adana’yı her yıl Ulusal Bilim Olimpiyatlarında başarıyla temsil etmenin gururunu yaşıyoruz’’ dedi.
Sözeri, geçen yıl Adana’da TÜBİTAK başarısı elde eden tek okul olduklarını, bu yıl da aynı başarıyı devam ettireceklerini belirterek, bu başarılarda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerini kutladı.
Burç okulları Olimpiyat Koordinatörü Kadir İnan ise, bu tür yarışmaların, her yaştaki insanın düşünme, mantık yürütme ve problem çözme yeteneklerini geliştirdiğini söyledi. İnan ayrıca geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek için Burç Okullarında Matematik olimpiyat çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirtti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.